Bula bolesne wypowiedzi


WP Wiadomości  

 

WP OPINIE

 

KATARZYNA BOGDAŃSKA

1h temu

Komorowski nie owijał w bawełnę. „Szukali ciał i składali wedle tego jak im się wydawało, że to pasuje”

– Być może najlepiej by było pochować wszystkich razem. I nie analizować jaka część ciała należała do kogo. Przeciwko temu było Prawo i Sprawiedliwość – taka wypowiedź na temat ofiar katastrofy smoleńskiej padła z ust Bronisława Komorowskiego. To nie jedyne jego szokujące słowa na ten temat.

 

Komorowski nie owijał w bawełnę. "Szukali ciał i składali wedle tego jak im się wydawało, że to pasuje"

(PAP, Fot: Jacek Turczyk)

– Wszyscy doskonale wiedzieli, że Rosjanie szukali ciał i składali wedle tego jak im się wydawało, że to pasuje – jeden fragment do drugiego. Tysiące błędów było, tylko o tym wszyscy wiedzieli – mówił były prezydent w Polsat News.

Obserwuj

Waldemar Kowal @waldekk08

Haniebne słowa Bronisława Komorowskiego: „Najlepiej byłoby pochować wszystkich razem, (…) przeciwko temu było PiS”. #ekshumacje

21:21 – 5 Jun 2017

 • 1111 podanych dalej

 • 1717 polubień

 •  

  – Co za różnica jest dzisiaj, że przychodzą na grób, który jest prawdopodobnie grobem innego kolegi, który zginął w tej samej akcji? – powiedział, porównując katastrofę smoleńską z sytuacją po Powstaniu Warszawskim, kiedy nie wiadomo było, gdzie leżą ciała powstańców.

  Obserwuj

  Waldemar Kowal @waldekk08

  Komorowski: Wszyscy wiedzieli, że Rosjanie szukali ciał i składali wedle tego, jak im się wydawało, że to pasuje, jeden fragment do drugiego

  21:25 – 5 Jun 2017

 • 99 podanych dalej

 • 44 polubienia

 •  

  Oskarżanie Ewy Kopacz nazwał okrucieństwem.

  Według Komorowskiego, nie było dobrego wyjścia. Jego zdaniem „nie jest rolą państwa, a szczególnie władzy państwowej, fundowanie tak gigantycznych przeciążeń i podpowiadanie tego, że tu należy wszystko sprawdzić, każdy kawałek”. – Po chrześcijańsku trzeba podejść – zginął, zginął w takiej samej sytuacji, to też jest człowiek. Należy się razem modlić. Najlepszym pomysłem był właśnie wspólny grób. Ale trzeba uszanować oczekiwania rodzin, że chciały mieć swoje groby – powiedział.

  Obserwuj

  Waldemar Kowal @waldekk08

  Komorowski, jak bolszewik, bagatelizuje fakt, że rodziny nie mają w grobach swoich bliskich. Ludzką twarz pokazuje Leszek Miller #ekshumacje

  21:44 – 5 Jun 2017

 • 184184 podane dalej

 • 310310 polubień

 • Twitter Ads info and privacy

  Błąd za błędem

  Przypomnijmy, że w niektórych trumnach umieszczono szczątki kilku osób. Prokuratura nie potwierdziła jednak wszystkich doniesień. W trumnie gen. Kwiatkowskiego znaleziono szczątki jeszcze siedmiu osób, w trumnie Potasińskiego – czterech. Co więcej, okazuje się, że ciała dwóch biskupów podróżujących na pokładzie Tupolewa w 2010 r. pochowano w jednym grobie.

  To nie wszystko. W trumnie stewardessy Natalii Januszko umieszczono szczątki sześciu osób. Prokurator Pasionek na konferencji prasowej poinformował, że w trumnie prezydenta Lecha Kaczyńskiego znaleziono fragmenty ciał dwóch innych osób.

  Rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej nie ukrywają, że są wstrząśnięte doniesieniami o wynikach ekshumacji. – Został im worek i fragmenty ludzkich ciał, więc upchnęli go do pierwszej z brzegu trumny. Więcej tu było części obcych ciał niż mojego taty –powiedziała Aleksandra Potasińska, córka gen. Włodzimierza Potasińskiego, Dowódcy Wojsk Specjalnych.

  Marta Kaczyńska przywołuje sprawę Magdaleny Żuk. „To oczywistość”

  Rodziny chcą postępowania

  Rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej są wstrząśnięte doniesieniami o wynikach ekshumacji. M.in. bliscy prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Anny Walentynowicz domagają się teraz postępowań ws. zbezczeszczenia zwłok. Za takie przestępstwo grozi nawet do 2 lat więzienia.

  • Mamy do czynienia z niewyobrażalną skalą zaniedbań. To obraz makabryczny – ocenia Marta Kaczyńska, córka zmarłej w katastrofie smoleńskiej pary prezydenckiej.
  „Były polski rząd uczestniczył w ukrywaniu prawdy”
  • W 100 procentach zgadzam się z opinią pani Marty. Mówiliśmy o tym już dawno, a po kolejnych skandalicznych doniesieniach nasze przekonanie w tej sprawie tylko wzrosło – zapewnia w rozmowie z Wirtualną Polską Piotr Walentynowicz.

  Wnuk Anny Walentynowicz twierdzi, że odpowiedzialność za zaniechania powinni ponieść nie tylko Rosjanie, ale także Polacy. – Były polski rząd uczestniczył w ukrywaniu prawdy i tuszował to, co zrobiono z ciałami naszych najbliższych. Cały czas kłamali i oszukiwali – ocenia.

  Zdaniem Walentynowicza winni są również po stronie polskiej, „ponieważ nikt inny nie mógł obiecać Rosjanom, że trumny nie zostaną otwarte”. – To musiały być zapewnienia płynące z naszego kraju – dodaje.