Szef MON ocenia konkurencję


Wiadomości Gazeta.pl

 

„Jeden z największych szkodników w historii Polski”. Tak szef MON mówi o byłym prezydencie

past

05.06.2017 09:01

 

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz (Fot. Mirosław Maciąg / Agencja Gazeta)

 

Tusk „cyniczny”, Wałęsa „szkodnik”, lecz dzięki rządom PiS „zlikwidowano gangrenę, niszczącą życie społeczne”. Tak 4 czerwca w TVP Info Antoni Macierewicz wypowiedział się o zmianach ustrojowych w Polsce.

 

We wczorajszym programie „Minęła 20” na antenie TVP Info szef MON mówił m.in. o przypadających tego dnia rocznicach: częściowo wolnych wyborów z 1989 roku i odwołaniu rządu Jana Olszewskiego z 1992 roku. Przy tej okazji Antoni Macierewicz wypowiedział się też na temat Lecha Wałęsy.

– Można powiedzieć [o Wałęsie – red.]: jeden z największych szkodników w historii Polski. Człowiek, który sprawił, iż olbrzymia część narodu dała się oszukać i nie może z tego wyjść – powiedział o byłym prezydencie Macierewicz. Do „utrzymania układu postkomunistycznego” miał przyczynić się „układ medialny”. – Naród w to nie uwierzył – oceniał szef MON.

Jednak – jak zaznaczył Macierewicz – „proces destrukcji narodu polskiego i państwowości” się nie udał m.in. dzięki Radiu Maryja „zjednoczeniu prawicy wokół Prawa i Sprawiedliwości”. 

Obserwuj

TVP Info

@tvp_info

.@Macierewicz_A w #Minęła20: Lech Wałęsa to jeden z największych szkodników w najnowszej historii Polski#wieszwiecej @MON_GOV_PL

20:50 – 4 Jun 2017

  • 217217 podanych dalej

  • 523523 polubienia

  • Twitter Ads info and privacy

    Z kolei o Donaldzie Tusku w kontekście odwołania rządu Olszewskiego Macierewicz powiedział: Był młody, ale dostatecznie cyniczny i dostatecznie sprawny w gierkach sejmowych. 

    • Ta gangrena, która niszczyła życie społeczne przez dziesięciolecia, została zlikwidowana przez rząd PiS w ciągu kilkunastu miesięcy – podsumował Macierewicz.