Rodzice wspierają Prezydenta


 

 

5 czerwca 2017 r.

Bonifacego i Walerii

 

Fakt24

 

  • Mocne słowa rodziców Dudy. Mówią o lewactwie

27 lis 16 18:04

Mocne słowa rodziców Dudy. Mówią o lewactwie

 

Mocne słowa rodziców Dudy!

Mocne słowa rodziców Dudy! Foto: Grzegorz Łyko / newspix.pl

 

„Lewackie i libertyńskie wstecznictwo niesie tylko rozkład, szczególnie moralny. Musimy być czujni!”. Nie, to nie wezwanie któregoś z polityków partii rządzącej, choć może tak brzmieć. To przestroga wyrażona przez prof. Jana Dudę, ojca prezydenta! Rodzice głowy państwa udzielili wywiadu „Naszemu Dziennikowi”. Wiele opinii padających z ich ust jest bardzo dosadnych. Co powiedzieli?

Rodzice prezydenta Dudy w wywiadzie dla „Naszego Dziennika” stwierdzili, iż obowiązkiem głowy państwa „jest dbać o dobro narodu, które objawia się także w wymiarze religijnym”. – Obowiązkiem prezydenta jest dbać o dobro Narodu, a to dobro uzewnętrznia się także w wymiarze religijnym. Musimy zatrzymać ten trend rugowania Chrystusa z przestrzeni publicznej. To jest nasz obowiązek jako narodu. Bez zasad zginiemy. Powinniśmy na co dzień ufać Panu Bogu, bo to jest w interesie naszego Narodu – twierdzi prof. Jan Duda.

 

19 listopada w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach odbyły się uroczystości Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Brał w nich udział prezydent i jego rodzice. W „Naszym Dzienniku” opowiadają o tej uroczystości: – Dla nas to była oczywistość, że taki Akt oddania się Chrystusowi Królowi powinien być w Polsce przyjęty. Przecież były Śluby Jasnogórskie, oddaliśmy się w opiekę Maryi. Dlaczego więc mamy nie uznać Chrystusa za Króla? Przecież codziennie w modlitwie mówimy: Przyjdź królestwo Twoje.

Prof. Janina Milewska-Duda, matka prezydenta, podkreśla: – Ten rok jest cały wyjątkowy, bo oprócz rocznicy chrztu Polski był to rok poświęcony miłosierdziu, więc połączenie wejścia w chrześcijaństwo i praktykowania nauki Chrystusa, realizacji najważniejszego przykazania – miłości Boga i człowieka.

Dudowie odnieśli się do zamieszania z ustawieniem pomnika Chrystusa Króla w Poznaniu. Rodzice prezydenta zaangażowali się w obudowę tego monumentu. Ojciec głowy państwa przekonuje: – Ten pomnik pamiętam z dzieciństwa, mieliśmy w domu rocznik „Przewodnika Katolickiego” z 1939 roku, przeglądaliśmy regularnie to piękne pismo. Dlatego z przyjemnością włączyliśmy się w przekazanie pomnika przez artystę Kościołowi. Spór wokół tej sprawy jest dla mnie niezrozumiały. Przecież to było wotum za zjednoczenie ziem polskich i Narodu po zaborach. Ludzie chyba nie zdają sobie sprawy, co to znaczy być rozdzielonym przez 123 lata granicami obcych państw. To, że społeczeństwo się zjednoczyło, to jest cud. Pomnik został zdewastowany i sprofanowany na samym początku okupacji. Niemcy wiedzieli, że to jest najważniejszy przeciwnik. Wróg zawsze niszczy filary Narodu.

Prof. Jan Duda nie szczędzi ostrych słów: Chyba trzeba być ciemnym, za przeproszeniem, gdy ktoś tego nie rozumie. Bezczelność tych kręgów – wrogich jakimkolwiek symbolom religijnym – jest po prostu niewiarygodna.

Oprócz wątków ideologicznych i religijnych nie zabrakło odniesień do polityki, a ściślej mówiąc – do tzw. poprawności politycznej: – Jeśli ktoś mi tłumaczy, że nie ma różnicy między kobietą a mężczyzną poza różnicami kulturowymi, to jest ewidentnie wciskanie ciemnoty. Oczywiście cel jest jasny: depopulacja Europejczyków – przekonuje prof. Jan Duda.

Ojciec prezydenta przestrzega: Musimy zatrzymać ten trend rugowania Chrystusa z przestrzeni publicznej. To jest nasz obowiązek jako narodu. Bez zasad zginiemy. (…) Lewackie i libertyńskie wstecznictwo niesie tylko rozkład, szczególnie moralny. Musimy być czujni!

Rzecznik prezydenta: Prezydent Duda nie obraził się na Dodę:

HISTORIA JANA DUDY. Tego nie wiecie o ojcu prezydenta!

Ojciec prezydenta Dudy jest przygnębiony