Przeciwko Europie prowadzona jest wojna


 

Przełącz na rozrywkę

Przełącz na Dziennik

 

Jarosław Kaczyński: Przeciwko Europie prowadzona jest wojna

04.06.2017, 16:20 | Aktualizacja: 04.06.2017, 16:27

Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński / Polska Agencja Prasowa / Marcin Obara

„Przeciwko Europie prowadzona jest wojna” – powiedział w niedzielę w Starachowicach (Świętokrzyskie) Jarosław Kaczyński, odnosząc się do sobotniego zamachu terrorystycznego w Londynie. Prezes PiS dodał, że Polska powinna rozbudowywać swoje siły zbrojne.

Albo Europa, tutaj zacytuję panią premier, wstanie z kolan i zacznie na poważnie rozważać przeciwdziałanie, ale to oznacza odrzucenie przede wszystkim poprawności politycznej, albo tego rodzaju wydarzenia będą się powtarzać i sposób życia Europejczyków będzie się zmieniał w najgorszą możliwą stronę, w najgorszym możliwym kierunku – powiedział prezes PiS, poproszony w niedzielę w Starachowicach o komentarz do zamachu terrorystycznego w Londynie, w którym zginęło 7 osób, a 48 zostało rannych.

 

Unia Europejska ma tutaj mniej do powiedzenia, ja raczej myślę o państwach UE – odpowiedział Kaczyński, pytany przez dziennikarzy, jak w tej sytuacji powinna się zachować UE.

Te państwa powinny po prostu rozpoznać zagrożenie. Bo ono tkwi wewnątrz Europy, ale są też zagrożenia zewnętrzne. Trzeba rozpocząć z nimi walkę i to twardą walkę. Jest prowadzona przeciwko Europie wojna i na to trzeba odpowiedzieć właściwymi metodami: politycznymi, ale jeśli będzie trzeba, także innymi – podkreślił prezes PiS, dodając, że Polska powinna przede wszystkim strzec tego spokoju, który ma.

Nie zgadzać się na narzucanie nam czegokolwiek i oczywiście wzmacniać siły, które nas w tej sprawie ubezpieczają. Mamy przecież takie siły. One nie są tak bardzo rozbudowane jak gdzie indziej, bo u nas na szczęście takich wydarzeń nie było – powiedział Kaczyński, dodając, że musimy się z nimi jednak liczyć.

Im będziemy silniejsi, tym będzie lepiej. Musimy rozbudowywać nasze siły zbrojne. Musimy pamiętać, że to jest nowy rodzaj wojny, ale to jest wojna – powiedział Kaczyński, który w niedzielę przebywał w Starachowicach, gdzie uczestniczył w uroczystości poświęcenia zmodernizowanego Panteonu Pamięci Narodowej, znajdującego się na terenie tutejszej parafii Wszystkich Świętych.

W sobotę wieczorem zamachowcy wjechali samochodem w pieszych na moście London Bridge, a następnie zaatakowali za pomocą noży ludzi w pobliżu targu Borough Market. W wyniku ataku zginęło co najmniej siedem osób, a ok. 50 trafiło do szpitala. Wszyscy trzej napastnicy zostali zastrzeleni przez policję.

Czytaj więcej

„15 minut później usłyszeliśmy strzały i wrzaski”. Świadkowie o atakach terrorystycznych w Londynie

Udostępnij na Facebooku

Więcej

Źródło: PAP