MON przywraca do życia czołgi paskudnego Putina


 

MON: Czołgi T-72 będą modernizowane. PGZ wyprodukuje amunicję

Dodano: wczoraj 18:4711 2231531

Czołg T-72 (fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:T72_cfb_borden_1.JPG)

Ministerstwo Obrony Narodowej wydało oficjalne oświadczenie w sprawie modernizacji pozostających na wyposażeniu polskich Sił Zbrojnych czołgów T-72.

„Informujemy, że Ministerstwo Obrony Narodowej podjęło działania zmierzające do modernizacji czołgów T-72 a równolegle Polska Grupa Zbrojeniowa rozpoczęła prace nad wyprodukowaniem skutecznej i nowoczesnej amunicji 125mm. Pozwoli to w perspektywie kilkunastu miesięcy tak uzupełnić brakujące zapasy amunicji, aby czołgi starszej generacji, posiadane przez Wojsko Polskie, realnie mogły wesprzeć nowoczesne czołgi Leopard. Równocześnie trwają prace nad produkcją czołgu nowej generacji. Opisywane działania mają na celu jak najszybszą naprawę zaniedbań rządów PO-PSL oraz fatalnych decyzji z lat 2001-2005, gdy zrezygnowano z modernizacji polskich czołgów” – napisano w oficjalnym komunikacie.

Sowieckie czołgi T-72 są modernizowane przez polskie zakłady zbrojeniowe do wersji PT-91 „Twardy”. Pierwsze egzemplarze zmodernizowanych maszyn weszły do służby w Polsce w 1995 roku, waży 45,5 tony, jego załoga składa się z 3 ludzi. Czołg jest uzbrojony w armatę 125 mm, dwa karabiny maszynowe i wyrzutnię granatów dymnych. Po drogach może jeździć z prędkością 60 km/h, maksymalna szybkość w terenie wynosi 45 km/h.

Defilada wojskowa w Warszawie. 15 sierpnia 2015 roku

  • Przed defiladą (fot.Marcin Lis)
  • Przed defiladą (fot.Marcin Lis)
  • Prezydent Andrzej Duda w towrzystwie generała Mieczysława Gocuła dokonuje przeglądu pododziałów (fot.Marcin Lis)
  • Poczet sztandarowy Żandarmerii Wojskowej (fot.Marcin Lis
  • Poczet sztandarowy Marynarki Wojennej (fot.Marcin Lis)
  • Formacja Zespołu Akrobatycznego Biało-Czerwone Iskry, która otworzyła defiladę (fot.Marcin Lis)

/ Źródło: MON