Putin negatywnie ocenia państwa satelitarne USA


fot. theins.ru

PUTIN: PAŃSTWA CZŁONKOWSKIE NATO SĄ WASALAMI USA

 

4 czerwca 2017|1 Komentarz|w Ameryka, polityka, Rosja, Wydarzenia |Przez Szymon Wiśniewski

Zdaniem Prezydenta Rosji Władimira Putina NATO jest instrumentem polityki zagranicznej Stanów Zjednoczonych. Państwa członkowskie organizacji nazwał wasalami USA.

Putin w rozmowie z reżyserem Olivierem Stonem stwierdził: „Dzisiaj NATO jest narzędziem amerykańskiej dyplomacji, tam nie ma sojuszników, są tylko wasale”.

Zdaniem Prezydenta Rosji, państwom będącym w strukturach Sojuszu Północnoatlantyckiego „bardzo trudno oprzeć się presji” wywieranej przez USA. W efekcie członkowie organizacji zgadzają się na wszelkie propozycje składane im przez największego gracza NATO, czego dowodem są bazy wojskowe i obrona przeciwrakietowa.

Władimir Putin stwierdził, że Rosja, w związku z działaniem Sojuszu, zmuszona jest do podejmowania środków zaradczych. „Musimy neutralizować te systemy rakietowe, które zagrażają naszemu państwu” – oznajmił Prezydent.

CZYTAJ TAKŻE: Putin: dołączenie Szwecji do NATO uznalibyśmy za zagrożenie, które należy wyeliminować

Putin wyjaśnił dlaczego Rosja tak alergicznie reaguje na pomysł rozszerzenia struktur NATO: „W zasadzie jesteśmy w stanie zrozumieć wartości przyświecające organizacji lub ich brak, ale mamy świadomość zagrożeń płynących z działalności sojuszu. Co nas tak bardzo niepokoi? Przede wszystkim sposób podejmowania decyzji. Ja wiem jak wygląda ten proces  – dodał Prezydent Rosji.

 

„Pamiętam, jak podczas jednego z moich ostatnich spotkań z Billem Clintonem, kiedy był on jeszcze prezydentem USA, zaproponowałem, by Rosja w końcu wstąpiła do NATO. On stwierdził, że nie widzi żadnych przeciwwskazań” – wspomniał Putin.

Przypomnijmy, że znany amerykański reżyser nakręcił film dokumentalny z Władimirem Putinem w roli głównej. Produkcja wkrótce ujrzy światło dzienne.

CZYTAJ TAKŻE: Putin w nowym filmie Stone’a: Snowden postąpił źle, ale nie jest zdrajcą