Islamski Burmistrz nie widzi zagrożenia dla Londynu


 

Pikio.plPikio.pl

 

Internet szaleje z wściekłości po słowach muzułmańskiego burmistrza Londynu. „Jesteśmy… „

Autor: Przemysław Terlecki

Cze 4, 2017

 

 

źródło: wikimedia.org, twitter.com

Sadiq Khan, burmistrz Londynu, zabrał głos po ostatnich atakach terrorystycznych, jakie miały miejsce w noc z soboty na niedzielę w Londynie. Stojący na czele władz miasta Khan zszokował wszystkich swoimi słowami o bezpieczeństwie w brytyjskiej stolicy.

Po atakach, w których zginęło 7 osób, a kolejnych 48 zostało rannych, głos zabrał Sadiq Khan, burmistrz Londynu. Jak stwierdził, seria ataków z sobotniej nocy była „zamierzona i tchórzliwa” i miała uderzyć w niewinnych londyńczyków i turystów. Podkreślił, że nie ma dla takich aktów terroru usprawiedliwienia.

Mieszkańców miasta zszokowała jednak dalsza część wypowiedzi Khana, który stwierdził, że „nie ma powodu, by czuć się zaalarmowanym”, a Londyn jest „najbezpieczniejszym wielkim miastem”. Po tych słowach burmistrza Londyńczycy stanęli jak wryci.

Należy zachować spokój, czujność dzisiaj będzie można zauważyć zwiększoną obecność funkcjonariuszy policji, nie ma powodu, żeby czuć się tym zaalarmowanym. Jesteśmy najbezpieczniejszym wielkim miastem na świecie – mówił Khan.

To nie pierwsza niefortunna wypowiedź burmistrza Londynu. Już wcześnie Khan stwierdził, że „zamachy terrorystyczne to część życia w wielkim mieście i nie ma powodów do paniki”.