Oszczercza kampania ukraińska wobec Abp Mokrzyckiego


 

 

logo Polonia Christiana

DZISIAJ JEST

CZWARTEK 01 CZERWCA

 

Prof. Włodzimierz Osadczy: na Ukrainie wzmaga się oszczercza kampania przeciwko abp. Mokrzyckiemu

Data publikacji: 2017-06-01 08:00

Data aktualizacji: 2017-06-01 08:21:00

Prof. Włodzimierz Osadczy: na Ukrainie wzmaga się oszczercza kampania przeciwko abp. Mokrzyckiemu

fot. Krzysztof Tadej / TVP / FORUM

Ks. abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski kolejny już raz został na Ukrainie zaatakowany. O kampanii pomówień oraz zniesławień wymierzonych w hierarchę mówił na antenie Radia Maryja prof. Włodzimierz Osadczy, dyrektor Ośrodka Badań Wschodnioeuropejskich – Centrum Ucrainicum KUL.

Gość Radia Maryja poinformował w programie „Aktualności dnia”, że do ataków na lwowskiego metropolitę włączają się osoby związane z Kościołem greckokatolickim.

Przeżywamy obecnie ciężki okres. Ciężkim atakom został poddany ks. abp Mieczysław Mokrzycki. Stało się to po publikacjach wypowiedzi ks. Arcybiskupa, który stał się osobą dość popularną w Polsce z racji ukazania się książki pt. „Sekretarz dwóch papieży”. (…) W sposób perfidny zostały zmanipulowane słowa ks. Arcybiskupa i została wszczęta kampania pomówień oraz zniesławień hierarchy. Niestety nabiera ona siły. Włączają się w to ludzie związani z Kościołem greckokatolickim. Kolejne szkalujące artykuły ukazują się spod piór kapłanów greckokatolickich – powiedział dyrektor Ośrodka Badań Wschodnioeuropejskich – Centrum Ucrainicum KUL.

Zdaniem prof. Osadczego jest to niepokojąca sytuacja.

To już kolejny atak na osobę ks. abp. Mokrzyckiego. Jest to jeden z niewielu pasterzy, który potrafi w sposób zdecydowany zająć stanowisko w trudnych kwestiach. Przede wszystkim jest to pasterz, który z całą stanowczością przedstawia sytuację Kościoła rzymskokatolickiego na Ukrainie – podkreślił historyk.

Ks. abp Mokrzycki przedstawia sytuację w kategoriach bardzo dramatycznych – podkreślał gość programu „Aktualności dnia”.

Kościół na Ukrainie do dnia dzisiejszego jest represjonowany i prześladowany z racji na niezwrócony majątek oraz zagarnięte kościoły. (…) Niestety stroną, która zagarnęła większą część majątków Kościoła rzymskokatolickiego, jest Kościół greckokatolicki. Jak przypomina ks. abp Mokrzycki, ponad 126 kościołów rzymskokatolickich zostało bezprawnie zajętych przez Kościół greckokatolicki – zaznaczył prof. Osadczy.

Źródło: radiomaryja.pl

luk

Read more: http://www.pch24.pl/prof–wlodzimierz-osadczy–na-ukrainie-wzmaga-sie-oszczercza-kampania-przeciwko-abp–mokrzyckiemu,51974,i.html#ixzz4ikGBJsHQ