Ukraiński przemyt ludzi do PolskiXportal.plInformacje, Idea, Polityka31.05.2017

MENU

Polska: Przerzut imigrantów zorganizowany przez Ukraińca udaremniony w Bieszczadach

31 maja 2017 12:48

Jak informuje Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej, 28 maja funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali dwie grupy nielegalnych imigrantów, którzy przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski. Cudzoziemcy planowali dostać się do Niemiec.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Lubaczowie zatrzymali dwóch obywateli Turcji w wieku 22  i 19 lat. Mężczyźni przeszli do Polski posługując się nawigacją w telefonie komórkowym. Chcieli dotrzeć do Niemiec i tam przy pomocy znajomych poszukać pracy zarobkowej.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Horyńcu-Zdroju zatrzymali 7 mężczyzn w wieku od 20 do 28 lat: dwóch obywateli Pakistanu, 3 obywateli Bangladeszu, obywatela Indii i obywatela Ukrainy. Obywatel Ukrainy miał przeprowadzić grupę przez zieloną granicę z Ukrainy do Polski. Mężczyźni planowali dostać się do Niemiec. Po przekroczeniu granicy chcieli wynająć taksówki i dostać się w głąb Polski.  Grupę zatrzymano dzięki współdziałaniu z funkcjonariuszami z Placówki SG w Hrebennem (Nadbużański Oddział SG) oraz we współpracy z funkcjonariuszami ukraińskiej służby granicznej.  Sprawę prowadzą funkcjonariusze z Placówki SG w Lubaczowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lubaczowie.

Cudzoziemcy zatrzymani zarówno przez PSG w Lubaczowie jak i przez PSG w Horyńcu- Zdroju zostali przekazani w ramach umowy o readmisji stronie ukraińskiej.

(Na podst. StrazGraniczna.pl)