Następna trumna ze szczątkami innych ciał


 

Przełącz na rozrywkę

Przełącz na Dziennik

 

 

Szczątki innych osób w trumnie Natalii-Świat i jeszcze jednej osoby. „To celowe działanie, by nas upokorzyć”

31.05.2017, 06:55 | Aktualizacja: 31.05.2017, 07:26

 

Grób Aleksandry Natalii-Świat

Grób Aleksandry Natalii-Świat / Polska Agencja Prasowa / Maciej Kulczyski

Poseł PiS Jacek Świat, który w smoleńskiej katastrofie stracił żonę wyznaje: „W trumnie mojej żony również wykryto szczątki innych osób”. Takich przypadków jest więcej.

– To nie jest zwykła pomyłka i zwykłe niechlujstwo. To celowe działanie, by nas upokorzyć – uważa.

 

Informację o tym, że w trumnie Natalii-Świat są szczątki innych osób miał dostać od prokuratora. I choć wiedział o tym wcześniej, to nic nie mówił. – Nie znam nazwisk i nie chciałem robić z tego sensacji z uwagi na dobro rodzin osób, które czekają na ekshumację – tłumaczy. – Teraz przekroczona została granica i trzeba o tym zacząć mówić. To już nie jest incydent, a metodyczne działanie. Trudno mówić o przypadku. O tym można było mówić parę miesięcy temu. Teraz już nie – dodaje w rozmowie z „Gazetą Polską Codziennie”.

 

„Fakt”: Szczątki czterech innych ciał w trumnie kolejnego generała. Merta: Polski rząd zachowywał się tak, jakby był sojusznikiem strony rosyjskiej

To kolejne w ostatnim czasie tego typu informacje o ekshumacji ofiar smoleńskiej katastrofy. Wcześniejsze dotyczyły gen. Bronisława Kwiatkowskiego (w jego trumnie znaleziono szczątki siedmiu innych osób) i gen. Włodzimierza Potasińskiego (szczątki pięciu ofiar).

„Super Express” ustalił z kolei, że w trumnie jeszcze jednej ofiary (mężczyzny) były kobiece szczątki, a dokładniej fragment skóry z włosami.

– Skala nieprawidłowości jest tak duża, że 16 maja prokurator wydał postanowienie o powołaniu w skład zespołu dwóch dodatkowych biegłych – mówi Ewa Bialik z Prokuratury Krajowej.

 

Szczątki 7 osób w trumnie generała Kwiatkowskiego. „Myślicie że chodzi o małe części ciała? To się mylicie”

 

Źródło: Media