Nie zanosi się na zbliżenie Francji i Rosji


 

Rosyjskie media komentują wizytę Władimira Putina w Paryżu

52 minuty temu

IAR

Skomentuj893

Władimir Putin i Emmanuel Macron Foto: PAPWładimir Putin i Emmanuel Macron

Rosyjskie media komentują wczorajszą wizytę Władimira Putina w Paryżu. Zwracają uwagę, że było to pierwsze spotkanie prezydenta Rosji i nowego przywódcy Francji Emmanuela Macrona. „Moskowskij Komsomolec” ostro krytykuje Macrona, nazywając jego zachowanie bezczelnością.

 

Rządowa „Rossijskaja Gazieta” pisze, że Władimir Putin poleciał na jeden dzień do Paryża aby zapoznać się z Emmanuelem Macronem i otwarcie porozmawiać o wszystkim: od dwustronnych relacji do sytuacji w Syrii i na Ukrainie. „Po spotkaniu można odnieść wrażenie, że liderom obu państw przynajmniej udało się znaleźć punkty styczne”- ocenia „Rossijskaja Gazieta”.

Tymczasem dziennik „Kommiersant” zwraca uwagę, że prezydenci Władimir Putin i Emmanuel Macron po trzygodzinnych rozmowach nazywali siebie wyłącznie określeniem „on” i „nawet nie demonstrowali oznak ciepłych relacji”.

Zaś gazeta „Moskowskij Komsomolec” ocenia , że na konferencji prasowej po spotkaniu z Władimirem Putinem francuski lider był śmiały, nawet bezczelny, a słowo „ja” z jego ust można było usłyszeć częściej niż dyplomatyczne „my”. Rosyjski prezydentnajwyraźniej nie oczekiwał tego. I nawet nie próbował się sprzeciwiać, gdy Emmanuel Macron publicznie nazwał rosyjskie media państwowe „organami wpływu” i „żywej propagandy”- ocenia „Moskowskij Komsomolec”.