Tęczowe afirmacje


Znalezione obrazy dla zapytania LGBT

 

Trojmiasto.pl - powrót na stronę główną

http://www.trojmiasto.pl/video/embed/21666
Marsz Równości przeszedł przez Wrzeszcz. Było spokojnie
27 maja 2017, godz. 15:55 (849 opinii) autor: Michał Brancewicz, Rafał Borowski
 http://www.trojmiasto.pl/video/embed/21666

Kilka tysięcy osób ze środowisk LGBT wzięło udział w III Trójmiejskim Marszu Równości. Poza drobnymi incydentami obyło się bez poważnych ekscesów. Parada na ulicach Wrzeszcza zakończyła się po dwóch godzinach.

Aktualizacja godz. 18:06
Grunwaldzka już przejezdna w obu kierunkach. Kontrmanifestanci również oficjalnie zakończyli swoje spotkanie.

Aktualizacja godz. 17:55
Marsz został oficjalnie zakończony. Uczestnicy podali, że wzięło w nim udział ok. 4-5 tys. osób i zaprosili przybyłych na paradę w przyszłym roku. Minie jeszcze chwila zanim wszyscy rozejdą się w swoim kierunku i będzie można przywrócić ruch we Wrzeszczu. Policja cały czas obstawia skrzyżowanie i oddziela manifestantów od grupy kilkudziesięciu narodowców.

Policja wciąż czuwa nad tym by nie doszło do zwarcia obu uczestników marszu z kontrmanifestantami.
fot. trojmiasto.pl
Aktualizacja godz. 17:48
Tłum zablokował całe skrzyżowanie Grunwaldzkiej z Miszewskiego i Do Studzienki.

Grunwaldzka zakorkowana w obu kierunkach. Uczestnicy doszli do miejsca docelowego, ale tłum nie mieści się na placu przed Jantarem, więc ludzie stoją na całym skrzyżowaniu z ul. Do Studzienki i Miszewskiego.
Aktualizacja godz. 17:38
Przepychanki narodowców z policją

Kilkanaście osób ze środowisk prawicowych idzie przed czołem marszu i co pewien czas stara się zaczepiać jego uczestników. Dlatego pochód musi się zatrzymywać. Policja skutecznie odseparowuje od siebie obie grupy i wyłapuje najbardziej agresywne osoby. Mimo to, doszło do przepychanki narodowców z policją na wysokości biurowca Neptun. Kilka osób zostało zatrzymanych.

Aktualizacja godz. 17:12
Przy Lidlu doszło do drobnych przepychanek z udziałem kilku osób, ale to był niewielki incydent, na który od razu zareagowała policja.

Aktualizacja godz. 17:09
Tysiące osób idzie w Marszu Równości we Wrzeszczu.
W marszu idzie kilka tysięcy osób, tłum rozciąga się od Galerii Bałtyckiej aż do Żaka. Jest spokojnie. Uczestnicy specjalnie poszli ulicą, która prowadzi w kierunku Gdyni żeby ominąć kontrmanifestację. Za skrzyżowaniem Grunwaldzkiej ze Słowackiego przeszli już na drugą stronę ulicy.
Aktualizacja godz. 16:43
Po ponad 40 minutach, które upłynęły na przemowach i śpiewach, uczestnicy marszu w końcu ruszyli. Wbrew zapowiedziom pochód idzie w dół al. Grunwaldzką jezdnią prowadzącą w kierunku Gdyni. Na razie nie doszło do żadnych poważnych ekscesów.
Aktualizacja godz. 15:58
Jeszcze przed rozpoczęciem marszu doszło do pierwszego incydentu. Osoby związane z prawicowymi środowiskami zerwały flagi uczestnikom marszu i zaczęły je deptać.
Uczestnicy marszu zaczęli gromadzić się na długo przed jego oficjalnym rozpoczęciem. W sumie uzbierało się tam ok. dwóch tysięcy osób.
Na placu pod pomnikiem zebrało się kilkadziesiąt osób z ONR-u i Młodzieży Wszechpolskiej, które stoją z transparentami „My was wyleczymy”, „Gdańsk wolny od dewiacji”, „Nie ma wstępu pederasta do centrum naszego miasta”. W tej grupie jest również Anna Kołakowska – radna PiS z mężem Andrzejem, która próbowała zakłócić marsz dwa lata temu.
następne
Kontrmanifestanci ze środowisk prawicowych zajęli plac pod pomnikiem Piłsudskiego skąd miał ruszyć Marsz Wolności.
fot. trojmiasto.pl
Pojawienie się kontrmanifestantów spowodowało, że uczestnicy parady przenieśli się kilkaset metrów w stronę Oliwy pod siedzibę IPN-u.
Po godz. 16 kolorowa parada przejdzie nitką al. Grunwaldzkiej prowadzącą w stronę centrum Gdańska. Marsz zakończy się pod DH Jantar przy ul. Do Studzienki. Wszystko potrwa ok. trzech godzin.
Zaangażowane zostały ogromne siły policji.
fot. trojmiasto.pl
Cała trasa marszu jest szczelnie obstawiona przez policję. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwa kilkuset funkcjonariuszy. Nikt nie chce dopuścić do powtórki sprzed roku. Wtedy to, najpierw w okolicach Targu Drzewnego, a potem pl. Zebrań Ludowych, doszło do strać przeciwników marszu z policjantami, którzy ochraniali jego trasę.
Śmigłowiec lata nad Gdańskiem

Czytaj więcej na:
http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Grupy-zbieraja-sie-przed-Marszem-Rownosci-we-Wrzeszczu-n113240.html#tri