Naród odrzuca opłaty za towar, którego nie zamierza kupć


 

PiS popełnia wielki błąd w/s abonamentu RTV. Wymuszanie od obywateli 30-krotności opłat przyniesie katastrofalne skutki!


wpis z dnia 26/05/2017

foto: flash.pro (Flickr.com / CC by 2.0)

Rząd PiS mógł jednym sprawnym ruchem zapewnić sobie sympatię u wielu ludzi. Wystarczyło całkowicie zlikwidować PRL-owski relikt w postaci abonamentu radiowo-telewizyjnego, a finansowanie mediów publicznych zapewnić np. z uszczelnienia VAT. Niestety, ekipa Jarosława Kaczyńskiego poszła w zupełnie odwrotnym kierunku. Rada Ministrów właśnie przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o opłatach abonamentowych. Jeśli projekt wejdzie w życie spora część Polaków może się spodziewać… wezwania do zapłaty w wysokości 30-krotności opłaty za abonament RTV!

 


Przyjęty przez Radę Ministrów projekt ustawy o zmianie ustawy o opłatach abonamentowych przewiduje, że dostawcy płatnej telewizji (np. NC+, Cyfrowy Polsat itp.) przekażą jednorazowo Poczcie Polskiej informację o dotychczasowych swoich odbiorcach. Na tej podstawie urzędnicy będą mogli wysnuć wniosek o tym, że dana osoba jest posiadaczem odbiornika telewizyjnego. Jeśli do tej pory taka osoba nie płaciła abonamentu RTV, będzie mogła się spodziewać pisemnego wezwania do zapłaty w wysokości 30-krotności opłaty abonamentowej. 

 


Do tej pory notowania PiS były w miarę stabilne. Zawsze coś między 33 a 38 proc. poparcia i pierwsze miejsce w sondażach. Nie miało na to wpływu zamieszanie wokół TK, chaos polityki zagranicznej czy bezsensowna szarża na Tuska zakończona spektakularnym #1:27. Niebawem trend może się jednak odmienić. Wejście w życie proponowanych zmian zrazi do partii Jarosława Kaczyńskiego wszystkich tych, którzy otrzymają z Poczty Polskiej wezwania do zapłaty za brak zarejestrowanego odbiornika TV. PiS mógł jednym sprawnym ruchem zapewnić sobie sympatię u wielu ludzi. Wystarczyło całkowicie zlikwidować obowiązek płacenia abonamentu radiowo-telewizyjnego, finansowanie mediów publicznych ograniczyć do niezbędnego minimum, a do tego ubrać to w odpowiednią narrację (mamy więcej kasy z uszczelnienia VAT i walki z mafią, więc możemy sobie pozwolić na likwidację abonamentu, czyli na coś, co poprzednie ekipy nie miały odwagi uczynić). Ludzie od Kaczyńskiego totalnie nie zrozumiała jednak oczekiwań społeczeństwa w tej mierze. Nie mam co do tego żadnych wątpliwości – „surowe kary” i „uszczelnianie abonamentu” poprzez wymuszanie danych osobowych od operatorów negatywnie wpłynął na notowania ekipy od „dobrej zmiany”. 

wpis z dnia 26/05/2017 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

* * *