Pani Wassermann nie cofnie się nawet o krok


OnetWiadomości

Wassermann: nie cofnę się nawet o krok

dzisiaj 11:25

PAP

 

Małgorzata Wassermann

Foto: Jacek Marczewski / Agencja Gazeta Małgorzata Wassermann

Mówiło się o tym, że po przejęciu rynku LOT-u, osłabienia LOT-u i utworzeniu pewnej grupy OLT zamierzano to sprzedać, również za granicą – powiedziała szefowa komisji śledczej ds. Amber Gold Małgorzata Wassermann (PiS). Dodała, że brano pod uwagę sprzedaż na rynku niemieckim. – Nie cofnę się nawet o krok – zapowiedziała Wassermann, komentując pojawiające się – zdaniem posłanki PiS -próby ośmieszenia jej oraz komisji śledczej.

 

Wassermann pytana dziś w programie RMF FM, czy sprawa spółek OLT mogła być intrygą dotyczącą próby przejęcia spółki LOT, powiedziała, że „to nie jest kwestia intrygi”. Wyjaśniła, że z dokumentów zgormadzonych przez komisję śledczą wynika, że „od samego początku brano pod uwagę dwa warianty: pierwszy wariant to jest kwestia nie tyle przejęcia samego LOT-u, co przejęcia rynku LOT-u, osłabienia LOT-u, (…) a z drugiej strony mówiło się o tym – i to wynika z planów, które mieli ci panowie w stosunku do spółek lotniczych – że po przejęciu tego, co zamierzali przejąć, i utworzeniu pewnej grupy OLT zamierzali to sprzedać, nie ukrywają, że również za granicą – wskazywali tutaj kierunek niemiecki”.

Przewodnicząca komisji podkreśliła, że ta sprawa „na pewno znajdzie swój finał w prokuraturze”.

Wassermann uważa, że próby ośmieszenia jej oraz komisji śledczej wzmogły się od momentu, kiedy doszło do przesłuchania Michała Tuska oraz byłego ministra transportu Sławomira Nowaka. – Od momentu – to był, o ile pamiętam, kwiecień, kiedy doszło do przesłuchania pana Michała Tuska, jak i pana Sławomira Nowaka – to od tego momentu zaczęło się mówienie o śmieszności – mówiła.

  • Jestem przygotowana nie tylko na taki atak, również na dalej idący. Nie cofnę się nawet o krok – dodała. Zdaniem przewodniczącej komisji im bliżej będzie przesłuchania „czy to jednego pana Tuska, czy drugiego”, atak na nią „i na komisję będzie jeszcze większy”.

Pytana, czy zamierza startować w wyborach na prezydenta Krakowa odpowiedziała, że „myślenie i decyzje o tym, co dalej, to na pewno jeszcze nie na tym etapie”. Zaznaczyła, że do wyborów na prezydenta Krakowa jest jeszcze półtora roku i nie sądzi, „aby ktokolwiek poważnie mówił dzisiaj o jakichś kandydaturach”. Jej zdaniem „nie wcześniej niż po wakacjach zaczną się na ten temat jakiekolwiek rozmowy”.

 

 

Źródło: PAP