Niemcy chcą, żeby Europa uczyła się od muzułmanów… tolerancji


 

Pikio.plPikio.pl

 

 

Niemcy chcą, żeby Europa uczyła się od muzułmanów… tolerancji

 

Autor: Przemysław Terlecki

Maj 26, 2017

 

 

źródło: pixabay.com, wikimedia.org

Niemiecki minister finansów, Wolfgang Schäuble, zaskoczył wszystkich swoją wypowiedzią. Polityk otwarcie stwierdził, że napływ islamskich emigrantów do Europy to ogromna szansa dla Niemców. Zdaniem polityka, od muzułmanów można uczyć się bowiem tolerancji.

Jak stwierdził Schäuble, przebywanie z muzułmańskimi imigrantami ma pozytywny wpływ na Niemców. Minister finansów podkreślił, że już goszcząc ludzi o innych wartościach, uczymy się akceptacji dla odmienności. Korzystne jest zwłaszcza przebywanie z wyznawcami Allaha, których religia „ma wiele humanistycznych wartości”, a zwłaszcza tolerancję, której nas mogą nauczyć.

– Gdy przebywamy z innymi, musimy pogodzić się z tym, że nie tylko nasze zasady są słuszne. Islam zawiera wiele humanistycznych wartości. Mam na myśli gościnność i tym podobne, a także tolerancję. Uważam, że przez stulecia Żydzi cierpieli mniej w krajach islamskich niż w chrześcijańskich – stwierdził minister.

Zdaniem polityka, przyjmowanie imigrantów to nie tylko dobry uczynek i wyciągnięcie ręki ku potrzebującym. Schäuble zaznaczył, że Niemcy i w ogóle cała Europa także czerpie z tego ogromne korzyści, w postaci nauki, jaką otrzymują od muzułmanów.

Istnienie większej liczby ludzi muzułmańskiej wiary, pochodzących z islamskiej tradycji jest szansą dla nas, chrześcijan, a także dla wszystkich ludzi mieszkających w Niemczech i Europie, niezależnie od tego, czy są ateistami, czy wierzą w coś innego. To fakt. Możemy się od nich uczyć – podkreślił Schäuble.