“Bul Ortograf” krytykuje piękne, polskie przemówienie Pani Premier


WPROST.pl

Komorowski skrytykował Szydło. „To było histeryczne wystąpienie”

Dodano: wczoraj 22:261 2120

Bronisław Komorowski

Bronisław Komorowski / Źródło: Newspix.pl / ARTUR MARCINKOWSKI / FOTONEWS

Bronisław Komorowski w ostrych słowach skrytykował na antenie TVN wystąpienie premier Beaty Szydło w Sejmie w takcie debaty nad wnioskiem o odwołanie Antoniego Macierewicza.

– To było wystąpienie histeryczne, a nie merytoryczne. Ono nie dodawało poczucia jakiegoś spokoju i pewności siebie Polsce i Polakom. To było wystąpienie straszące Polaków problemami, które nie występują w Polsce – stwierdził były prezydent Bronisław Komorowski. W jego ocenie, wnioski przedstawione przez szefową rządu były zbyt daleko idące.

Wystąpienie premier Beaty Szydło w trakcie debaty nad wotum nieufności dla Antoniego Macierewicza / Źródło: YouTube

Odniósł się w ten sposób do wystąpienia premier Beaty Szydło podczas debaty nad wnioskiem o odwołanie ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. Stwierdziła ona, że rząd nie pozwoli, by „polskie dzieci nie mogły bezpiecznie pójść do klubu, do szkoły, czy na plac zabaw”. Odniosła się w ten sposób do zamachu, który miał miejsce 22 maja w Manchesterze. – Mam odwagę powiedzieć, mam odwagę zadać elitom politycznym w Europie pytanie: dokąd zmierzacie, dokąd zmierzasz Europo? Powstań z kolan i obudź się z letargu, bo w przeciwnym razie codziennie będziesz opłakiwała swoje dzieci – mówiła Beata Szydło. Samobójczy atak podczas koncertu w Manchesterze premier określiła mianem „zamachu na całą Europę, na naszą cywilizację”.

Mocne słowa Szydło w Sejmie. „Dokąd zmierzasz Europo? Powstań z kolan i obudź się z letargu”Premier Beata Szydło podczas debaty nad wnioskiem o wotum nieufności dla Antoniego Macierewicza odniosła się do ostatniego tragicznego zamachu. Szefowa rządu podkreśliła, że rozważana przez posłów sprawa dotyczy w gruncie…WPROST.pl

/ Źródło: TVN24