Niech opozycja przestanie histeryzować


Ale premier Szydło zgasiła opozycję. Jednym wpisem na twitterze

Ale premier Szydło zgasiła opozycję. Jednym wpisem na twitterze - niezalezna.pl

foto: Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

„Polska jest i będzie w UE. Chcemy UE jednolitej, stabilnej, bezpiecznej. Opozycja niech nie histeryzuje, tylko niech wspiera rząd by tak było” –  w taki sposób premier Beata Szydło skomentował „dramatyczne” wystąpienia polityków opozycji po wczorajszym przemówieniu szefowej rządu.
Politycy PO i PSL zaatakowali dzisiaj premier Beaty Szydło za jej wczorajsze wystąpienie w Sejmie. Według szefa Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetyny przemówienie szefowej polskiego rządu było „fatalne, antyeuropejskie” i zaszkodzi polskiemu wizerunkowi w świecie. Z kolei prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz ocenił, że premier Beata Szydło „wylała w parlamencie swoją frustrację”.
Z kolei posłowie PO Rafał Trzaskowski i Sławomir Nitras (ten drugi jest ekspertem od polityki zagranicznej?) ocenili, że wystąpienie premier w Sejmie, to budowanie polityki na strachu i uprzedzeniach i budzenie nastrojów antyeuropejskich. Ich zdaniem, słowa Szydło, to głośne rozpoczęcie procesu wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej.
CZYTAJ WIĘCEJ: Platforma ze wsparciem kursanta KGB. Nitras i były oficer WSI
Premier zabrała w środę głos w sejmowej debacie nad odwołaniem szefa MON Antoniego Macierewicza. Podkreśliła m.in. że rząd nie zgadza się z „utopią niekontrolowanego otwarcia granic”.

„Polska nie zgodzi się na żadne szantaże ze strony Unii Europejskiej. Nie będziemy uczestniczyć w szaleństwie brukselskich elit. My chcemy pomagać ludziom, a nie elitom politycznym” – oświadczyła szefowa rządu.

CZYTAJ WIĘCEJ: Wreszcie ktoś to powiedział: „Europo, obudź się, bo będziesz codziennie opłakiwała swoje dzieci”
Szydło apelowała też do elit politycznych w Europie.

„Mam odwagę zadać elitom politycznym pytanie w Europie: dokąd zmierzacie, dokąd zmierzasz, Europo? Powstań z kolan i obudź się z letargu, bo w przeciwnym razie codziennie będziesz opłakiwała swoje dzieci” – mówiła szefowa rządu.

A dzisiaj premier Szydło odpowiedziała na pohukiwania opozycji.

Obserwuj

Beata Szydło @BeataSzydlo

Polska jest i będzie w UE. Chcemy UE jednolitej,stabilnej, bezpiecznej. Opozycja niech nie histeryzuje, tylko niech wspiera rząd by tak było

14:35 – 25 May 2017

  • 430430 podanych dalej

  • 1 5161 516 polubień

  • Twitter Ads – informacje i Polityka prywatności