Zobaczymy jak Trump będzie pociągał do odpowiedzialności Putina 

Trump: Rosję trzeba pociągnąć do odpowiedzialności za Krym i Donbas

Opublikowano: 25 maja 2017 05:41:40

 

  • Rosja powinna być pociągnięta do odpowiedzialności za swoje działania na Krymie i w Donbasie i realizować postanowienia porozumienia – oświadczył prezydent USA Donald Trump na spotkaniu z prezydentem Włoch Sergio Mattarellaą i premierem Paolo Gentiloni.

Trump: Rosję trzeba pociągnąć do odpowiedzialności za Krym i Donbas

  • Prezydent Trump potwierdził transatlantycką jedność w kwestii pociągnięcia Rosji do odpowiedzialności za jej działania na Krymie i na wschodzie Ukrainy, a także podkreślił znaczenie przekonania Rosji do przestrzegania swoich obowiązków na podstawie porozumień mińskich – czytamy w komunikacie prasowym Białego Domu.
  • Liczba ofiar w rejonie konfliktu na Ukrainie od stycznia do maja wzrosła o 120 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2016 r., a porozumienia mińskie są łamane – oświadczył wczoraj cytowany przez PAP przedstawiciel OBWE w trójstronnej grupie kontaktowej Martin Sajdik. – Potępiam te działania i wzywam wszystkich uczestników konfliktu do poszanowania życia ludzkiego, wywiązywania się z zobowiązań wynikających z prawa międzynarodowego i ochrony ludności cywilnej po obu stronach linii rozgraniczenia.