Szykuje się afera mieszkaniowa w Gdańsku?


 

czwartek, 25 Maj, 2017

Gazeta Bałtycka

 

Szykuje się afera mieszkaniowa w Gdańsku? Czy prezydent Adamowicz złamał prawo?

 

  • Dodaj do Twitter
  • blip
  • wykop
  • Dodaj do Delicious
  • Dodaj do FriendFeed
  • Dodaj do Digg
  • Dodaj do Reddit
  • Kanał RSS

TAGI

Barbar MajewskaGdańsk Strefa Prestiżu.Kacper PłażyńskiMaciej LisickiMieszkania KomunalnePiotr GrzelakRoland Dudziuk

Istnieje podejrzenie, że prezydent Gdańska w sposób bezprawny sprzedał 81 lokali mieszkalnych bardzo wpływowym ludziom za 10 % ich wartości. Doniesienie w tej sprawie złożył gdański prawnik Kacper Płażyński.

(Fot. Gazeta Bałtycka)

Jeszcze w 1999 roku mieszkańcy jednego z gdańskich osiedli zostali poinformowani przez miejskich radnych o tym, że będą mogli wykupić użytkowane przez siebie mieszkania komunalne za 10 proc. ich wartości. Dziś mówi się o jedynie o 30-procentowej bonifikacie, a i to nie jest pewne.

Jak informuje Płażyński – problem polega jednak na tym, że na wspomnianym osiedlu są równi i równiejsi.

Czy prezydent Paweł Adamowicz złamał prawo? Na to pytanie będzie musiała odpowiedzieć prokuratura.

– Na tym samym osiedlu, w latach 2007 – 2013 doszło do sprzedaży co najmniej 81 mieszkań komunalnych z bonifikatą w wysokości 90%. Szkopuł w tym, że po dokładnym prześledzeniu procedury sprzedaży tych mieszkań sami mieszkańcy dostrzegli, że ich sprzedaży dokonano z pogwałceniem prawa – pisze Kacper Płażyński na łamach portalu Gdańsk Strefa Prestiżu. – Oliwy do ognia dodaje fakt, że znaczna część tych mieszkań, które zostały sprzedane za 10% wartości, trafiły do ludzi w Gdańsku bardzo wpływowych. Ponad 30 do policji, w tym  jedno do byłego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku. Pozostałe mieszkania wykupili m. in. funkcjonariusze straży granicznej, pracownicy NBP i innych znaczących instytucji. Dzisiaj w mieście, w którym tyle mówi się o przestrzeganiu demokracji, a usta co chwilę wyciera sloganami o poszanowaniu prawa, pora zacząć patrzyć politykom na ręce.

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa przez prezydenta Gdańska i ówczesnego wiceprezydenta Macieja Lisickiego, gdański prawnik złożył do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa polegającego na bezprawnej sprzedaży 81 lokali mieszkalnych za 10 % ich wartości. Doniesienie dotyczy także wiceprezydenta Piotra Grzelaka, kierownika referatu bezprzetargowej sprzedaży lokali i gruntów w Urzędzie Miasta Gdańska Rolanda Dudziuka oraz byłej zastępcy dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miasta Gdańska Barbary Majewskiej, którzy – jak podejrzewa Płażyński – musieli zdawać sobie sprawę, że przy sprzedaży tych 81 mieszkań mogło dojść do przestępstwa, a mimo to nie postanowili poinformować o tym fakcie odpowiednich organów.

Szczegółowy opis sprawy – na łamach portalu Gdańsk Strefa Prestiżu.

OCEŃ ARTYKUŁ

Wynik: 10.0/10 (wszystkich: 1)

Szykuje się afera mieszkaniowa w Gdańsku? Czy prezydent Adamowicz złamał prawo?, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

Redakcja

Redakcja – Gazeta Bałtycka