Przyjechali na rosyjskich czołgach aby gloryfikować Brukselę


niezalezna.pl - strefa wolnego słowa

 

25 maja 2017

Gazeta Polska | Nowe Państwo | Gazeta Polska Codziennie | VOD

Najnowsze Opinie Wideo Blogi

 

Polska Świat Sport Gospodarka Obrona narodowa Historia Kultura Media Komisja Smoleńska Nasze akcje

Stanisław Pięta ostro o opozycji: Prosowiecka banda, która przyjechała na rosyjskich czołgach…

 

Dodano: 24.05.2017 [23:58]

Stanisław Pięta ostro o opozycji: Prosowiecka banda, która przyjechała na rosyjskich czołgach... - niezalezna.pl

foto: vod.gazetapolska/printscreen

Jeżeli człowiek w latach 60-tych angażuje się w walkę przeciwko komunistycznemu reżimowi, jeżeli angażuje się w walkę przeciwko władzy komunistycznej w latach 70-tych, 80-tych, jeżeli potem już w wolnej Polsce chce ujawnić sowiecką agenturę, potem likwiduje WSI, więc nic dziwnego, że cały ten obóz promoskiewski, cała ta prosowiecka banda, która tutaj przyjechała na rosyjskich czołgach rozgangreniła się, wzrosła, umocniła, nienawidzi pana ministra Antoniego Macierewicza – powiedział poseł PiS Stanisław Pięta.
Dziś w Sejmie odbyło się głosowanie nad niedorzecznym wnioskiem Platformy Obywatelskiej o wotum nieufności dla ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza.
Podważanie pozycji ministra obrony przed szczytem NATO nie jest mądre, nie jest odpowiedzialne, jest szkodliwe, jest kardynalnym błędem – powiedziała premier Beata Szydło podczas debaty w Sejmie.
Pierwszy raz od dziesiątków lat jest rząd, który wydał wszystkie niezbędne pieniądze na modernizację wojska – zaznaczył w Sejmie minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.
Podczas przemówień premier Beaty Szydło i ministra Macierewicza opozycja zachowywała się skandalicznie. Posłowie PO przerywali i próbowali przekrzyczeć wypowiedzi posłów PiS.
Podczas głosowania wniosek opozycji został odrzucony.
Nasza reporterka Cyntia Harasim zapytała posła PiS Stanisława Piętę o przyczynę niechęci opozycji do ministra obrony narodowej.

To, że Platforma walczy z ministrem Macierewiczem jest oczywiste w kontekście powiązań ludzi z Platformy Obywatelskiej. To, że PO była zakładana między innymi przez takich ludzi jak gen. Czempiński, że PO takim ludziom jak gen. Bojarski oferowała wysokie stanowiska… Przypomnę tylko kierownictwo departamentu personalnego w Ministerstwie Obrony Narodowej, a tam ten człowiek z Wojskowych Służb Informacyjnych pracował, więc miał olbrzymi wpływ na politykę kadrową. Przypomnę, że po 2007 roku MON kierowany przez takich ludzi jak właśnie pan gen. Bojarski przyjął ponownie do służby prawie 1000 wcześniej negatywnie zweryfikowanych oficerów WSI.

  • powiedział Pięta.

Mając wiedzę, czym było WSI, jak głęboko ludzie WSI byli związani z Rosją, wcześniej ze Związkiem Sowieckim możemy sobie wyobrazić, jakie to miało konsekwencje dla stanu polskich sił zbrojnych

  • dodał poseł.

PO pana ministra Macierewicza nienawidzi, ale uczciwi Polacy go kochają, bo jeżeli człowiek w latach 60-tych angażuje się w walkę przeciwko komunistycznemu reżimowi, jeżeli angażuje się w walkę przeciwko władzy komunistycznej w latach 70-tych, 80-tych, jeżeli potem już w wolnej Polsce chce ujawnić sowiecką agenturę, potem likwiduje WSI, więc nic dziwnego, że cały ten obóz promoskiewski, cała ta prosowiecka banda, która tutaj przyjechała na rosyjskich czołgach rozgangreniła się, wzrosła, umocniła, nienawidzi pana ministra Antoniego Macierewicza

  • kontynuował Stanisław Pięta.

Tylko skończył się PRL, kończy się III RP i te sowieckie popłuczyny przegrają. Koniec tego postkomunistycznego towarzystwa jest już naprawdę bliski i wielka jest tutaj zasługa pana ministra Antoniego Macierewicza

  • zaznaczył polityk.
    ZOBACZ WIDEO: