Opozycjonista kpi sobie z polskiego narodu


czwartek, Maj 25, 2017

 

 

SZOK! Schetyna jawnie kpi z narodu! „Polska dumnym krajem? Przecież to wstyd”

 

MAJ 25, 2017 NEWSWEB.PL

 

Grzegorz Schetyna i jego ugrupowanie idealnie wpisują się w definicję partii zewnętrznej. Nie przeszkadza im, gdy na świecie obraża się Polaków i posądza o wywołanie II wojny światowej, ale gdy ktoś z polskiego rządu źle powie o politykach UE, to dopiero jest „afera”.

Jeszcze dwa lata temu Polska była prymusem Europy, dzisiaj jesteśmy na marginesie. Premier Beata Szydło straszy, poucza i szuka tylko wrogów. To jest ślepa uliczka. Tak nie można prowadzić polityki – przekonuje Grzegorz Schetyna, lider PO.

W środę w Sejmie Beata Szydło mówiła o kryzysie migracyjnym i próbach wywarcia na Polskę presji ws. przyjmowania uchodźców. – Nie zgodzimy się na żadne szantaże ze strony Unii Europejskiej. Nie będziemy uczestniczyć w szaleństwie brukselskich elit! My chcemy pomagać ludziom, a nie elitom politycznym! – przekonywała.

Tożsamość narodowa? Duma w sercu Polaka? Dla Schetyny to „wstyd”!

Zdaniem lidera Platformy ostra retoryka rządu spotka się z konsekwencjami. – Słyszymy, że w ogóle nie będzie żadnej rozmowy o relokacji, uchodźcach, że Polska będzie płacić odszkodowania, bo jest krajem dumnym i oczekuje, że Europa wstanie z kolan. Przecież to jest wstyd – powiedział Schetyna.

Grzegorz Schetyna stwierdził w Polsat News, że Szydło „odwraca się bokiem do Europy”. – Co uzyskała premier obrażając przywódców krajów europejskich? Nie rozumiem takiej polityki. Taki sposób komunikacji z państwami europejskimi jest zawstydzający. Tak się polityki nie robi – ocenił.