Mołdawia nie chce tęczowej miłościXportal.plInformacje, Idea, Polityka25.05.2017

MENU

Mołdawia: Zakaz pedałowania wyegzekwowany

24 maja 2017 22:18

21 maja środowiska „LGBTQWERTY” zorganizowały w Kiszynowie marsz odbywający się pod hasłem „Nie boimy się.” Na trasie przemarszu sodomitów ustawili się kontrdemonstranci, przede wszystkim prawosławni zmobilizowani przez kapłanów. Protestujący przynieśli ze sobą chorągwie, ikony, krzyże oraz transparenty z napisami „Nie dla propagandy homoseksualnej” oraz „Mołdawia – ziemia prawosławna”

Przemarsz dewiantów ochraniała znaczna liczba funkcjonariuszy, gotowych do tłumenia zamieszek. Dodatkowy kordon policyjny znalazł się również przy grupie kontrdemonstrantów. Nie ochroniło to jednak dewiantów przed jajkami jakie zaczęli rzucać w ich stronę przeciwnicy. Policja jednak nie zastosowała przemocy wobec blokujących marsz, którzy śpiewali prawosławne pieśni religijne, lecz postanowiła rozwiązać marsz dewiantów i ich sympatyków. Zostali oni odwiezieni przez policyjne autobusy.

Krytycznie o marszu wypowiadał się również prezydent Mołdawii Igor Dodon, jednoznacznie potępiając jego organizację. Wziął on również udział, wraz z żoną i trójką synów, w tradycyjnych i pro-rodzinnie nastawionych inicjatywach, które odbyły się w centrum Kiszynowa.

Na podst. kresy.pl i pravoslavie.ru opracował T.Sz