Internauci okazali się skuteczniejsi niż profesjonaliści


 

Radio Piekary

 

 

24.05.2017 o 15:37, Marcin Hirnyk Wiadomości

Katowice: Brutalna napaść na kobiety. Wytypowano podejrzanego

 

24.05.2017 o 13:35, Marcin Hirnyk KryminalneWiadomości

 

24.05.2017 o 00:15, Kamil Zatoński Wiadomości

 

Katowice: Brutalna napaść na kobiety. Wytypowano podejrzanego

Kryminalne Wiadomości

24.05.2017 o 13:35, Marcin Hirnyk

Powiększ czcionkę AAA

Policja zatrzymała mężczyznę, który jest podejrzany o okaleczenie dwóch dziewczyn w centrum Katowic. Jak powiedziała naszemu reporterowi komisarz Aneta Orman, rzecznik prasowy katowickiej policji w rękach funkcjonariuszy jest mężczyzna wytypowany jako ten, który mógł się dopuścić tego czynu. Dzisiaj zostaną z nim przeprowadzone czynności i po nich będzie wiadomo czy rzeczywiści ma on jakiś związek z tą sprawą.

Jak ustalił portal katowice24.info, zatrzymanym ma być Sebastian K. z Siemianowic Śląskich, który do katowickiej komendy ma zostać przewieziony z Zakładu Karnego w Herbach, gdzie przebywał w tymczasowym areszcie od 5 maja w związku ze sprawą o kradzież. Sprawę napaści na kobiety przejęła Prokuratura Okręgowa w Katowicach.

Przypomnijmy brutalna napaść na dwie kobiety z Sosnowca w Katowicach miała miejsce w nocy z 31 marca na 1 kwietnia, ale przez ponad miesiąc nie udało się ustalić sprawców, dlatego poszkodowane poprosiły o pomoc internautów w poszukiwaniach. Dziewczyny zostały zaatakowane rozbitą butelką na ul. Piotra Skargi. Rany były bardzo rozległe i blizny na twarzy zostaną im prawdopodobnie do końca życia. Poszkodowane zdobyły nagranie z monitoringu, na którym widać podejrzanych i prawdopodobnie to osoby, które obejrzały zapis z monitoringu miały naprowadzić policjantów na podejrzanego.

Jedna z poszkodowanych, na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych napisała (pisownia oryginalna): ″ Hej kochani! Chciałam wszystkich poinformować, ze sprawca został rozpoznany przez grono ludzi. Jesteśmy w 100% pewni, ze to on. Chciałam każdemu podziękować za każde udostępnienie, za każda pomoc jaka dostaliśmy. Nie spodziewałyśmy się takiego rozgłosu, ale dzięki temu udało tam się to zrobić dużo szybciej niż policji. Dziękujemy każdej gazecie, każdemu radiu oraz każdej telewizji za zaangażowanie. Przede wszystkim każdemu kto to udostępnił, bo dzięki Wami zrobił się taki rozgłos. Dziękuje osobom, które wskazały sprawcę. Dziękuje dziewczynę, za nowy filmik o dużo lepszej jakości, bo dzięki niemu dało się rozpoznać wszystko. Dziękuje jeszcze raz! ″