Sedzina w stanie głęboko wskazującym


 

SE.pl

 

Superexpress TV

Advertisement

PIJANA sędzia spowodowała wypadek. Miała 2,5 promila

23.05.2017, godz. 05:00

Pijana sędzia spowodowała wypadek. Miała 2,5 promilafoto:

Kolejny skandal z udziałem sędziego! Tym razem na ulicach Chorzowa (woj. śląskie) rozbijała się Beata B., sędzia Sądu Rejonowego w Siemianowicach Śląskich. Wsiadła za kółko, mimo że miała… 2,5 promila alkoholu. Kierowane przez nią auto dachowało. To cud, że nikt nie zginął!

W stanie kompletnego upojenia alkoholowego Beata B. wsiadła za kółko w niedzielę w godzinach południowych. Około godz. 13 na skrzyżowaniu ul. Szwedy z Wandy w Chorzowie wyjechała z podporządkowanej drogi wprost pod opla astrę. W wyniku silnego zderzenia auto sędzi wylądowało na dachu. Dwukrotne badanie alkomatem pokazało ten sam wynik – 2,5 promila w wydychanym powietrzu. – Kierująca suzuki nie zastosowała się do znaku „stop”. Przyznała, że jest sędzią. Nie zasłoniła się immunitetem. Przeprowadzono z nią takie czynności, jak z każdym innym kierowcą – mówi Sebastian Imiołczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie.

Prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu to już przestępstwo. I w tym kierunku sprawa będzie prowadzona przez śledczych z katowickiej prokuratury okręgowej. – Sprawa dotyczy prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. Wystąpimy z wnioskiem o uchylenie immunitetu uczestniczącej w kolizji sędzi – mówi Agnieszka Wichary z zespołu prasowego katowickiej prokuratury okręgowej.

Beacie B. grożą nawet dwa lata więzienia. Jak komentują aferę w katowickim sądzie? – Prezes sądu został poinformowany o zdarzeniu. Na razie zwróciliśmy się o przesłanie do nas oficjalnej dokumentacji na ten temat. Jeśli te doniesienia zostaną potwierdzone, to oczywiście konsekwencje dyscyplinarne zostaną wobec pani sędzi wyciągnięte – komentuje nam Krzysztof Zawała, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Katowicach.

Dyscyplinarne konsekwencje dla sędzi mogą być różne – od upomnienia aż po wydalenie z zawodu. Beata B. nie została zatrzymana. W pracy jej wczoraj nie było – przebywa na tygodniowym urlopie. W przeszłości była prezesem SR w Siemianowicach Śl. Obecnie pracuje w wydziale cywilnym.