Prowokacja KOD w Kancelarii Premiera


 

Wprost.pl

 

Prowokacja KOD w Kancelarii Premiera. Wykorzystali Noc Muzeów

 

Dodano: wczoraj 20:5512 25853432

KPRM, sala im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego

KPRM, sala im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego / Źródło: Newspix.pl / KAROL SEREWIS

„Brawurowa akcja KOD-erów podczas Nocy Muzeów. Warto było stać w kolejce” – donosi na Facebooku jedna z działaczek Komitetu Obrony Demokracji. Radości sympatykom KOD dostarcza ich „wyczyn” z KPRM.

Podczas Nocy Muzeów swoje podwoje dla zwiedzających otworzyło wiele instytucji. Znalazły się wśród nich także liczne ministerstwa oraz Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Przez kilka godzin chętni mogli zapoznać się z wnętrzami budynków, w których na co dzień przebywają politycy, zrobić sobie zdjęcia, a nawet spotkać gospodarzy.

Okazję, jaką daje Noc Muzeów, działacze KOD postanowili wykorzystać do przeprowadzenia małej prowokacji. Grupa zwolenników Komitetu Obrony Demokracji weszła do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w specjalnie na tę okazję przygotowanych koszulkach z literami tworzącymi napis „Koniec PiS”. Gdy znaleźli się w sali, w której odbywają się posiedzenia rządu, działacze zdjęli okrycia wierzchnie i uformowali napis z liter znajdujących się na ich białych t-shirtach.

„Grupa aktywistów KOD, a oficjalnie wycieczka z Radomia postanowiła zapoznać się bliżej z miejscem pracy rządu. Wrócimy” – napisała w poście na Facebooku zwolenniczka KOD, która udostępniła zdjęcia. To nie jedyna akcja KOD-u w Kancelarii Premiera. Na podobny pomysł wpadła inna grupa, która uformowała napis „TSDLABSZ”, czyli „Trybunał Stanu dla Beaty Szydło”.

 

Marta Bogdanowicz

w sobotę

Grupa aktywistów KOD, a oficjalnie wycieczka z Radomia postanowiła zapoznać się bliżej z miejscem pracy rządu. Wrócimy 🙂
Oznaczajcie się 🙂 reszta jutro. No dobrze, dziś, ale trochę później.

Zdjęcie użytkownika Marta Bogdanowicz.

Zdjęcie użytkownika Marta Bogdanowicz.

 

/ Źródło: Wprost.pl