Odszedł Zbigniew Wodecki


 

Przełącz na dziennik.pl

 

 

Zbigniew Wodecki nie żyje. Legendarny muzyk miał 67 lat

22.05.2017, 15:07 | Aktualizacja: 22.05.2017, 15:43

 

Zbigniew Wodecki

Zbigniew Wodecki / Polska Agencja Prasowa / Ireneusz Sobieszczuk

Marcin Cichoński

 

Tego głosu nie zapomnimy. Zbigniew Wodecki, znany z takich przebojów jak „Zacznij od Bacha”, „Z Tobą chce oglądać świat”, „Opowiadaj mi tak”, „Chałupy Welcome To” czy szlagieru z Wieczorynki „Pszczółka Maja” nie żyje.

Nie ma nikogo w Polsce, kto by nie znał tego głosu. Zbigniew Wodecki, autor dziesiątków niezapomnianych przebojów nie żyje.

 

„Mimo niezwykłej woli życia i starań lekarzy udar dokonał nieodwracalnych obrażeń. Odszedł od nas w dniu 22 maja w jednym z Warszawskich szpitali. Żona i dzieci byli przy nim. Zostanie pochowany w ukochanym Krakowie” – napisano w informacji na stronie artysty.

Muzykować zaczął już w wieku 5 lat. Z wyróżnieniem ukończył szkołę w klasie skrzypiec Juliusza Webera. Grał m.in. z Ewą Demarczyk, Markiem Grechutą, w zespołach Czarne Perły i Anawa. Był skrzypkiem Orkiestry Symfonicznej PRiTV oraz Krakowskiej Orkiestry Kameralnej. Wszyscy znamy jego niezapomniane przeboje „Zacznij od Bacha”, „Izolda” czy „Pszczółka Maja” albo „Chałupy”.

Gigantyczną popularność zyskał w latach osiemdziesiątych. W ostatnich latach świętował triumfalny powrót na listy przebojów dzięki płycie „1976: A Space Odyssey” nagranej z duetem Mitch & Mitch. Był fantastycznym wokalistą, ale i świetnym instrumentalistą.

Był gospodarzem telewizyjnego programu muzycznego TVN „Droga do gwiazd”, „Twoja droga do gwiazd” oraz jednym z jurorów w polskiej edycji programu „Taniec z gwiazdami”.

Wokalista miał 67 lat. 5 maja Zbigniew Wodecki przeszedł w Warszawie operację bypass-ów. Niespodziewanie 8 maja nad ranem doznał rozległego udaru mózgu.