Mniej eleganckie oblicze Imperium Pokoju


 

22:43 22 MAJ 2017

 

John McCain

McCain obrzucił obelgami Ławrowa i Putina

© AP Photo/ J. Scott Applewhite

POLITYKA

11:10 22.05.2017(zaktualizowano 21:57 22.05.2017) Krótki link

6123132134

Amerykański senator John McCain oświadczył w programie Fox News Sunday, że szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow „nie ma nic do roboty w Gabinecie Owalnym”. W ten sposób skomentował niedawne spotkanie Ławrowa i Donalda Trumpa w Waszyngtonie.

McCain nazwał rosyjskiego ministra „marionetką bandyty i mordercy” oraz „propagandystą i lokajem” Władimira Putina. Rosyjskiego prezydenta amerykański senator oskarżył o „użycie rosyjskiej wysoce precyzyjnej broni do ataków na szpitale w Aleppo”.

Dolary USA na amerykańskiej fladze

© FOTOLIA/ LIPOWSKI ROMAN

Pentagon sponsoruje syryjską opozycję?

Słynący z ostrego antyrosyjskiego stanowiska senator wcześniej już pozwalał sobie na podobne wypowiedzi pod adresem Władimira Putina. Poza tym wielokrotnie oskarżał Rosję o to, że rosyjskie Siły Powietrzno-Kosmiczne rzekomo przeprowadzają naloty na obiekty infrastruktury pokojowej w Syrii, a nie na pozycje terrorystów. Przedstawiciele Ministerstwa Obrony Rosji zaprzeczali tej informacji.

Ponadto McCain pragnie wprowadzenia nowych sankcji przeciwko Moskwie z powodu jej „ingerencji” w wybory w USA. Przy czym ani on, ani jego koledzy do tej pory nie przedstawili żadnych dowodów winy Kremla. Na początku maja z tego powodu Komisja do Spraw Zagranicznych Senatu zrezygnowała z projektu nowych sankcji, co według mediów rozzłościło jastrzębi w Kongresie.