Geofizyka Kraków nie wyciągnęła wniosków z tragicznych doświadczeń


 

Pikio.pl

Pikio.pl

 

 

Pracownicy Geofizyki Kraków uprowadzeni przez islamskich terrorystów. Błagają o ratunek

Autor: Jan Odyniec

Maj 9, 2017

 

fot. twitter.com/Ghanikakar

Do porwania doszło w listopadzie 2016 roku. W pobliżu pakistańskiego miasta Dera Ismail Khan wzięto do niewoli sześciu pracowników firmy, która jako podwykonawca realizowała zlecenia Geofizyki Kraków. Nie ma wśród nich Polaków.

Teraz pakistański odłam talibów opublikował film, na którym widać 6 mężczyzn odczytujących po kolei oświadczenie. Mężczyźni zapewniają, że wszystko z nimi w porządku i proszą o pomoc. Na nagraniu słychać, że w odczytywaniu oświadczenia pomaga osoba zza kamery.

Żyjemy i mamy się dobrze. Apelujemy do naszej firmy, do rządu Pakistanu i do naszych rodzin, aby zagwarantowali jak najszybsze uwolnienie nas. W przeciwnym razie spotka nas taki sam los jak zagranicznego pracownika – mówi pierwszy z mężczyzn Abdul Khaliq.

Osoba, która napisała oświadczenie, nawiązuje w ten sposób do sprawy z 2008 roku, kiedy porwano polskiego inżyniera Geofizyki Kraków. Piotr Stańczyk uprowadzony został w północnej części Pakistanu, w pobliżu miasta Atak. Kilka miesięcy później został zamordowany.

PGNiG, do którego należy postawiona w stan likwidacji Geofizyka Kraków, już w zeszłym roku informowało o porwaniu. Firma napisała w oświadczeniu, że współpracuje z władzami Pakistanu i „podejmuje wszelki wysiłki, by odnaleźć i uwolnić porwane osoby”.

Równocześnie rzecznik pakistańskich talibów Azam Tariq twierdzi, że mężczyźni nie odzyskają wolności, dopóki żądania terrorystów nie zostaną spełnione. Niestety ani on, ani nikt inny dotąd nie przedstawił żadnych żądań.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego