Cejrowski powiedział to czego nie odważą się wykrztusić politycy


 

 

WP OPINIE

WOJCIECH CEJROWSKI

+1

ZUZANNA ŚMIGIEL

wczoraj (17:23)

Cejrowski: zwróćcie Polsce obrazy, wtedy zamkniemy okres Hitlera

 

 • Najpierw proszę oddać to, co państwo ukradli. Potem możemy mówić o nowym otwarciu – w takich słowach odniósł się Wojciech Cejrowski do niemieckiego dziennikarza na targach książki w Warszawie.

 

Cejrowski: zwróćcie Polsce obrazy, wtedy zamkniemy okres Hitlera

(East News, Fot: Lukasz Piecyk/REPORTER)

Znany polski podróżnik pojawił się na 8. Warszawskich Targach Książki na Stadionie Nardowym, gdzie podczas swojej wizyty wdał się w interesującą rozmowę z dziennikarzem niemieckiej stacji ARD. Cejrowski w dyskusji podjął temat II wojny światowej oraz niemieckiej armii, która wówczas dokonała grabieży, należących do Polski dóbr kulturalnych.

 • Są polskie obrazy, które wisiały na polskich ścianach przez II wojny swiatowej. Najpierw proszę oddać to, co państwo ukradli. Potem możemy mówić o nowym otwarciu – mówił do dziennikarza Cejrowski, który aby poprzeć swoją tezę tłumaczył, że gdyby on coś ukradł i nie oddawał przez 60 lat, to wówczas jego oponent także nie chciałby z nim rozmawiać.
 • Uważam, że godziwe jest jeżeli człowiek oddaje to, co ukradł – dodał podróżnik i zaznaczył, że jeśli Polsce zostaną zwrócone skradzione obrazy, wówczas będzie można zamknąć okres „bydlaka Hiltera”.

Obserwuj

Prawa strona @PrawyPopulista

Cejrowski do Niemieckiego dziennikarza: „Oddajcie Polskie obrazy zrabowane podczas II wś. w Polsce”
Brawo Cejrowski

17:08 – 20 May 2017

 • 170170 podanych dalej

 • 317317 polubień

 •  

  Ponadto w rozmowie z niemiecką telewizją Cejrowski utrzymuje, że nasi zachodni sąsiedzi cieszą się niechlubną sławą i na całym świecie kojarzeni są jedynie z obozami śmierci Auschiwitz-Birkenau oraz Adolfem Hitlerem. Zdaniem polskiego podróżnika przywódca III Rzeszy jest niemiecką gwiazdą, która w swojej sławie – niestety- , ale przerasta dumę narodową jaką jest Beethoven.

  Obserwuj

  Pani Renatka @nazimn0

  Pan Wojtek tłumaczy szwabskiej telewizji kim był Hitler

  07:30 – 20 May 2017

 • 281281 podanych dalej

 • 1 2841 284 polubienia

 • Twitter Ads – informacje i Polityka prywatności

  Źródło: Twitter

  WP Wiadomości