Wytyczmy potencjał polskości


Jedynie prawda jest ciekawa

logo-info-w

 

Zybertowicz: Wytyczmy potencjał polskości. WIDEO

 20.05.2017

 

azybertowiczYTsalve1270x714

Zybertowicz: Wytyczmy potencjał polskości. WIDEO

„Wydaje się, że gdyby udało się nam przeprowadzić to referendum, to pokażemy naszym przodkom i tym, którzy będą po nas, że podjęliśmy poważny wysiłek podsumowania tego stulecia i wytyczenia potencjału polskości na kolejne lata” – powiedział w programie „Polski punkt widzenia” ( Telewizja Trwam doradca prezydenta prof. Andrzej Zybertowicz, komentując pomysł rozpisania referendum.

Profesor Zybertowicz podkreślił, że nie należy spieszyć się z wyborem pytań, które znajdą się w zapowiadanym referendum. Powinny odnosić się one do spraw najważniejszych dla polskiego społeczeństwa.  

„Myślę, że nie powinniśmy przedwcześnie ustalać ilości pytań, bo to powinno być efektem konsultacji, które pokażą jakiego typu zagadnienia i ile tych zagadnień leży na sercu obywatela” –  zaznaczył. 

Dodał, że ważne jest zapoznanie się ze zdaniem Polaków w kwestiach, które dotyczą ich życia.  

„O ile istnieją obszary życia, które muszą być w rękach specjalistów, to w przypadku zmian instytucjonalnych głos społeczeństwa może być impulsem, który otworzy elitom oczy na niektóre sprawy” – powiedział. 

Doradca prezydenta zauważył, że opozycja również może dostrzec konieczność zapytania obywateli o pewne sprawy.  

„Być może w procesie konsultacji opozycja zrozumie, że lepiej z rządzącymi wypracować ścieżki dopasowania tego aktu prawnego do wyzwań współczesnej fazy cywilizacyjnej. Może stać się tak, że w efekcie tej dyskusji nastąpią korekty sił politycznych, które zrozumieją, że w interesie Polski jest współpraca z PiS w celu wspólnego skorygowania pewnych zasad” – dodał. 

Referendum miałoby się odbyć 11 listopada 2018 roku?  

„Nie powinniśmy lekceważyć tej symboliki. Wydaje się, że gdyby udało się nam przeprowadzić to referendum, to pokażemy naszym przodkom i tym, którzy będą po nas, że podjęliśmy poważny wysiłek podsumowania tego stulecia i wytyczenia potencjału polskości na kolejne lata” – zaakcentował.

ak/TV Trwam/wPolityce.pl

[fot. YouTube/Salve TV]

Czytaj oryginalny artykuł na: http://www.stefczyk.info/publicystyka/opinie/zybertowicz-wytyczmy-potencjal-polskosci-wideo,20144138051#ixzz4hce9kqZM