Opozycyjni krzykacze


 

Wiadomości Gazeta.pl

 

Zakłócili przemówienie Dudy. Najadł się wstydu przed prezydentem Niemiec

nat

19.05.2017 18:12

 

Na zdjęciu: Andrzej i Agata Duda

Na zdjęciu: Andrzej i Agata Duda (Fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP)

Protest podczas spotkania Andrzeja Dudy z prezydentem Niemiec w Warszawie. Jak podało Radio ZET ludzie zakrzykiwali Dudę. W rękach trzymali egzemplarze konstytucji.

 

Informację o zajściu na Twitterze podała Anna Józefowicz, dziennikarka Radia Zet. Radioinformowało też o tym na swojej stronie. 

Dzisiejsza wizyta prezydentów Polski i Niemiec na Stadionie Narodowym odbyła się po rozmowach Andrzeja Dudy i Franka-Waltera Steinmeiera. Obaj przywódcy otworzyli niemieckie stoisko z książkami podczas 8. Warszawskich Targów Książek.

Tłumaczenie książek na języki obce to element budowania więzi pomiędzy państwami i więzi między ludźmi – tak między innymi mówił prezydent Andrzej Duda.

Jego przemówienie było jednak zagłuszane okrzykami „konstytucja”. Ludzie krzyczeli „będziesz siedział”. Protestujący trzymali w rękach egzemplarze polskiej konstytucji.

– Prezydenta A. Dudę na Warszawskich Targach Książki wita grupa osób z najważniejszą książką w Polsce -napisała dziennikarka Zetki.

Zobacz obraz na TwitterzeZobacz obraz na Twitterze

Obserwuj

Anna Józefowicz @aniajozia

Prezydenta A.Dudę na Warszawskich Targach Książki wita grupa osób z najważniejszą książką w Polsce -konstytucją @RadioZET_NEWS

13:52 – 19 May 2017

  • 115115 podanych dalej

  • 322322 polubienia

  • Twitter Ads – informacje i Polityka prywatności

    To nie pierwszy raz, kiedy przemówienie Andrzeja Dudy zostało zakłócane przez jego przeciwników. Największym echem odbiło się przywitanie prezydenta w Nowym Jorku oraz w Meksyku. Ostatnio doszło też do incydentu w Obornikach Wielkopolskich.