Kijów wysyła na Donbas jastrzębie wojny


 

22:08 20 MAJ 2017

 

Sprzęt wojskowy na lotnisku wojskowym w Czuhujiwie w obwodzie charkowskim

Kijów wysyła na Donbas jastrzębie wojny

© Sputnik. Mikhail Palinchak/Press service of the President of Ukraine

OPINIE

17:49 20.05.2017Krótki link

9787337

Zamiast „gołębi pokoju” Ukraina wysyła na Donbas „jastrzębie wojny”. Takimi słowami wiceprzewodniczący Dumy Państwowej do spraw narodowościowych, deputowany z regionu Krymu do Dumy Państwowej Rusłan Balbek skomentował decyzję Kijowa dotyczącą wysłania nowych czołgów T-80 do strefy konfliktu.

Flaga Ukrainy w miejscu działań bojowych

© AP PHOTO/ EVGENIY MALOLETKA

USA zaczynają wątpić w sensowność dalszego wspierania Kijowa

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko powiedział wcześniej, że wysyła swoim żołnierzom walczącym na Donbasie partię unowocześnionych czołgów T-80.

Zamiast „gołębi pokoju” ukraiński prezydent wysyła na Donbas „jastrzębie wojny”. Fakt, że Poroszenko chwali się tym, że skierował nowoczesne czołgi T-80 do strefy konfliktu oznacza, że przy słowie „broń i ofiary” ukraińskiemu prezydentowi robi się cieplej na duszy” — powiedział Balbek w rozmowie z Ria Novosti.

Górnicy w donieckiej kopalni węgla

© SPUTNIK. ИГОРЬ МАСЛОВ

Kijów zarządził konfiskatę węgla z Donbasu

Według słów deputowanego, czołgi T-80 są niebezpieczną bronią w rękach specjalistów, a to oznacza, że ukraińskie władze mają zamiar zdławić opór powstańców zmasowanym atakiem pojazdów opancerzonych”.

„Bardzo szkoda, że duma radzieckich czołgów posłużyła nie do obrony Ojczyzny, a do rozstrzeliwania cywilów i ideologicznych przeciwników” — dodał Balbek