Słabowity Boss Hoss mdleje przed potęgą sądu


 

Fakt24

 

Proces Hossa przerwany. Król oszustów na wnuczka źle się poczuł

Proces Hossa przerwany. Król oszustów na wnuczka źle się poczuł

Proces Hossa przerwany. Król oszustów na wnuczka źle się poczuł

Proces Hossa przerwany. Król oszustów na wnuczka źle się poczuł Foto: Materiały policyjne

 

W Poznańskim Sądzie Okręgowym miał się dziś rozpocząć proces Arkadiusza Ł. ps. Hoss (49 l.) w sprawie oszustw na wnuczka. I choć wszyscy oskarżeni stawili się w sądzie, rozprawę trzeba było przerwać. Król oszustów na wnuczka nagle źle się poczuł i konieczne było wezwanie karetki pogotowia. Rozprawa już dziś nie zostanie wznowiona. Hoss został zabrany przez erkę.

Poznański Sąd Okręgowy od roku próbował rozpocząć proces Arkadiusza Ł. Hossa i jego brata, jednak za każdym razem coś stawało na przeszkodzie – oskarżeni nie stawiali się w sądzie, przedstawiając zwolnienia lekarskie.

 

Dziś w sądzie stawili się wszyscy. Pojawiły się jednak kolejne nieprzewidziane okoliczności. Najpierw obrońca Arkadiusza Ł. złożył wniosek o ponowienie badań psychiatrycznych jego klienta. Gdy jednak sąd go oddalił, 49-letni Hoss, chorujący rzekomo na serce, zaczął uskarżać się na złe samopoczucie. Konieczne więc było przerwanie rozprawy i wezwanie karetki. Mężczyzna został zabrany przez lekarzy z sądu. Miał atak dusznicy. Jego adwokat tłumaczył, że droga Arkadiusza Ł. z Warszawy do Poznania trwała wczoraj aż 13 godzin, co mogło mieć wpływ na stan zdrowia oskarżonego.

Tuż przed rozprawą udało nam się porozmawiać z żoną króla oszustów na wnuczka. Sylwia K. powiedziała, że jej mąż „przez długi czas ukrywał się przed cyganami oraz że nikogo w Polsce nie okradł”. Dodała też, że metody oszustw na wnuczka nie wymyślił Arkadiusz Ł., tylko ktoś inny.

Arkadiusz Ł. jest oskarżony o oszustwa na kwotę ok. 1,4 mln zł. Jest nazywany „królem” oszustw na wnuczka, czyli perfidnych przestępstw, których ofiarami byli zazwyczaj starzy ludzie. Działał w Polsce, ale także w Niemczech i Szwajcarii. Pierwszy raz zatrzymano go na początku lutego po 1,5-rocznym okresie ukrywania się przed organami ścigania. Wówczas sąd jednak nie postanowił o aresztowaniu mężczyzny, zasądzono jedynie dozór policyjny. Ł. znów więc uciekł. Został zatrzymany 16 marca na warszawskim Żoliborzu przez policyjną specgrupę z Poznania.

„HOSS”- POMYSŁODAWCA MAFII WNUCZKOWEJ PONOWNIE W RĘKACH POLICJI

Losy szefa mafii wnuczkowej: „Hoss” nie wyjdzie zza krat

Hoss mataczy w śledztwie? Trafi za kraty

KN