Rusofobiczne strzelanie z “Grubej Berty” do Trumpa


Znalezione obrazy dla zapytania Kevin McCarthy

Kevin McCarthy

 

WP Wiadomości

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

 

„Putin płaci Trumpowi”. Jest nagranie McCarthy’ego

Przywódca większości republikańskiej w Izbie Reprezentantów Kevin McCarthy przed rokiem podzielił się ze swoimi kolegami podejrzeniami, że „Putin płaci Trumpowi” – poinformował w czwartek „Washington Post”, który dysponuje nagraniem tej wypowiedzi.

 

"Putin płaci Trumpowi". Jest nagranie McCarthy'ego

(PAP, Fot: michael reynolds)

  • Przywódca większości republikańskiej w Izbie Reprezentantów Kevin McCarthy przed rokiem podzielił się ze swoimi kolegami podejrzeniami, że „Putin płaci Trumpowi” – poinformował w czwartek „Washington Post”, który dysponuje nagraniem tej wypowiedzi.

Rozmowa McCarthy’ego, drugiego pod względem ważności „funkcyjnego” Partii Republikańskiej (GOP) w Kongresie, odbyła się 15 czerwca ubiegłego roku, na miesiąc przed zdobyciem przez Trumpa nominacji Republikanów w wyborach prezydenckich – informuje „Washington Post”.

Autentyczność nagrania rozmowy przywódcy republikańskiej większości Izby Reprezentantów z innymi czołowymi politykami Partii Republikańskiej – jak zapewnia „Washington Post” – została niezależnie zweryfikowana.

„Moim zdaniem Putin płaci dwóm osobom: Trumpowi i Rohrabacherowi” – powiedział McCarthy.

Republikański deputowany z Kalifornii Dana Rohrabacher jest jednym z nielicznych obrońców polityki Władimira Putina w amerykańskim parlamencie.

Kiedy niektórzy obecni zaczęli się śmiać, McCarthy dodał: „przysięgam na Boga”. Przewodniczący Izby Reprezentantów Paul Ryan przerwał dalszą rozmowę na ten temat, polecając – jak wyraźnie słychać w nagraniu – jej uczestnikom: „Żadnych przecieków. W ten sposób wiemy, że jesteśmy tutaj jedną rodziną.”

„WP” wyjaśniając kontekst wypowiedzi McCarthy’ego przypomina, że rozmowa miała miejsce następnego dnia po zaatakowaniu przez rosyjskich hakerów systemu informatycznego Partii Demokratycznej i bezpośrednio po spotkaniu republikańskich ustawodawców z premierem Ukrainy Wołodymyrem Hrojsmanem. Podczas spotkania Hrojsman opisywał przypadki mieszania się Rosji w sprawy sąsiadów i osłabiania demokratycznych instytucji w Europie Środkowo-Wschodniej.

Evan McMullin, ówczesny doradca polityczny GOP, a później niezależny kandydat w wyborach prezydenckich, potwierdził, że rozmowa taka miała miejsce.

  • To prawda, że przywódca większości McCarthy myślał, że kandydat Trump był opłacany przez Kreml. Przewodniczący Izby Reprezentantów Ryan obawiał się, że przecieknie to (do prasy) – powiedział McMullin, który przed podjęciem pracy jako doradca Republikanów w Kongresie był przez wiele lat agentem CIA na Bliskim Wschodzie.

Zarówno McCarthy, jak i Paul Ryan zbywali w czwartek pytania dziennikarzy dotyczące wypowiedzi McCarthy’ego, a gdy zostali poinformowani, że „WP” dysponuje nagraniem rozmowy, Ryan powiedział, że konwersacja „była żartem”.

Kolejne sensacje dotyczące Trumpa opublikowane przez „Washington Post”, publikację będącą własnością miliardera Jeffa Bezosa, założyciela firmy Amazon.com i niechętnego prezydentowi Trumpowi, zbiegły się z doniesieniami agencji prasowej Reuters o nieznanych i nieujawnionych wcześniej przynajmniej 18 rozmowach telefonicznych osób ze sztabu wyborczego Trumpa z przedstawicielami Kremla.

Jak poinformował Reuters, informacje o tych wcześniej nieznanych kontaktach osób z otoczenia Trumpa z przedstawicielami Moskwy bada obecnie FBI i senacka komisja, która prowadzi śledztwo w sprawie rosyjskich koneksji sztabu wyborczego nowojorskiego miliardera.

 

lin

wg niektórych wypowiedż to dowód . To zależy kto się wypowiada . Jeżeli mówięo dziurze w słońcu , to to jest nic nieznaczący mój wymysł . Ale jak to mówi …Czytaj całość

dsfh

McCarthy to „nevertrumper”, a Jeff Bezos nienawidzi Pana Trumpa za jego wypowiedzi o potencjalnym rozbiciu monopolu Amazona na podstawie ustaw „antitrust”. …Czytaj całość

Ola

On ma nagranie ale uważa że Putin jemu płaci . To ma , czy tak uważa ? Tak jak w Polsce . Antek też ma dowody że w Tupolewie był wybuch , była sztuczna …Czytaj całość

Michal

Po pierwsze to po co miliarderowi pieniadze od Putina. Po drugie gdyby tak bylo a ten McCarthy mialby te dowody to juz by zniknal albo dopadlby go seryjny …Czytaj całość

Torpedowany informacjami

Media mają dziś za dużą władzę. Monteskiusz nie przewidział, że pojawi się tak potężna, czwarta władza. Potrzebny jest nowy podział władz w duchu monteskiuszowskim.Czytaj całość

Polub WP Wiadomośc