Proces Arabskiego


 

RadioMaryja.pl

Jesteś tutaj:Strona główna/Informacje/Polska/Kolejne zeznania w procesie T. Arabskiego

fot. twitter

KOLEJNE ZEZNANIA W PROCESIE T. ARABSKIEGO

 

19 maja 2017 11:25/w Informacje, Polska
Radio Maryja

Były szef Biura Ochrony Rządu gen. Marian Janicki będzie dziś zeznawać w charakterze świadka w procesie byłego szefa kancelarii premiera Tomasza Arabskiego.

Najbliższy współpracownik premiera Donalda Tuska jest oskarżony o niedopełnienie obowiązków przy organizacji wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu w 2010 r.

Prywatny akt oskarżenia złożyła część rodzin ofiar katastrofy. Od kilku dni przed sądem zeznania składają osoby pracujące w BOR.

Dariusz Fedorowicz, który stracił brata w katastrofie smoleńskiej podkreśla, że generał Janicki może posiadać istotną wiedzę na temat zabezpieczenia wizyty prezydenta.

Sprawa przed sądem dotyczy przygotowań (do wizyty w Katyniu – przyp. red.). W tej kwestii generał Janicki posiada wiedzę – można powiedzieć – wręcz bezcenną – powiedział Dariusz Fedorowicz.

5 czerwca w charakterze świadka ma zeznawać były wiceszef BOR gen. Paweł Bielawny, który został prawomocnie skazany na 1,5 r. więzienia w zawieszeniu za nieprawidłowości przy ochronie wizyt Donalda Tuska i Lecha Kaczyńskiego w Katyniu.

10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku zginęło 96 osób, w tym Lech Kaczyński i jego małżonka.

RIRM

drukuj

Tagi: gen. Marian Janicki, Katastrofa Smoleńska, proces, Tomasz Arabski