Nie udało się międzynarodowym manipulantom złamać głosiciela prawdy


 

PolskieRadio.pl

Szwedzka prokuratura umorzyła dochodzenie wobec Juliana Assange’a

ostatnia aktualizacja:19.05.2017 12:08

Założycielowi demaskatorskiego portalu WikiLeaks w Szwecji zarzucano gwałt i molestowanie seksualne. Dochodzenie w tej sprawie toczyło się siedem lat.

Julian Assange

Julian AssangeFoto: PAP/EPA/KERIM OKTEN

Główna prokurator Marianne Ny zdecydowała dziś o umorzeniu wstępnego dochodzenia w sprawie domniemanego gwałtu, o jaki był podejrzany Julian Assange – poinformowała w piątek szwedzka prokuratura.
Od 2012 roku 45-letni Assange przebywa w ambasadzie Ekwadoru w Londynie, gdzie schronił się, aby uniknąć ekstradycji do Szwecji. Mężczyzna zaprzecza zarzutom.
Jego obrona twierdzi, że Australijczyk w przypadku opuszczenia placówki jest narażony na utratę azylu i ekstradycję do Stanów Zjednoczonych w związku z toczącym się tam przeciwko niemu postępowaniem karnym.
Portal WikiLeaks, którego 45-latek jest szefem, opublikował m.in. tajne materiały o operacjach wojskowych USA w Iraku i Afganistanie oraz korespondencję placówek dyplomatycznych z Departamentem Stanu USA.
Brytyjska policja przekazała w piątek, że – pomimo decyzji szwedzkiej prokuratury – Assange zostanie aresztowany, jeśli opuści ambasadę Ekwadoru.

Obserwuj

WikiLeaks

@wikileaks

UK states it will arrest Assange regardless & refuses to confirm or deny whether it has already received an extradition request from the US.

11:56 – 19 May 2017

  • 792792 podane dalej

  • 627627 polubień

  • Twitter Ads – informacje i Polityka prywatności

    kk