Najważniejsza osobą w Polsce jest wnuczek od sekretarza z KC


 

Tok FM

 

raśko: Kto jest najważniejszą osobą w Polsce? Nowy rzecznik Dudy kluczy. ”W konstytucji…”

dżek

19.05.2017 09:45

 

Piotr Kraśko i Krzysztof Łapiński w ''Poranku Radia TOK FM''

Piotr Kraśko i Krzysztof Łapiński w ”Poranku Radia TOK FM” (Fot. tokfm.pl)

Od mocnego akcentu zaczęła się rozmowa Piotra Kraśki z nowym rzecznikiem Andrzeja Dudy. Krzysztof Łapiński przez sześć minut kluczył.

  • Panie ministrze, kto jest najważniejszą osobą w polskiej polityce? – zapytał Piotr Kraśko w Poranku Radia TOK FM.
  • Wg konstytucji to jest oczywiste, że najwyższym urzędnikiem jest prezydent RP – odpowiedział Krzysztof Łapiński, minister w Kancelarii Prezydenta Dudy, który pełni funkcję jego rzecznika. Kraśko jednak nie odpuszczał: To dlaczego politycy PiS mówią, że najważniejszy jest Jarosław Kaczyński?

  • Być może dla nich najważniejszy jest prezes – odpowiedział Łapiński. Kluczył, że wszystko zależy od tego, jak zada się pytanie. – W wolnym kraju każdy może sobie odpowiedzieć inaczej. Nie mamy wpływu na to, co mówią ludzie – kontynuował minister w Kancelarii Prezydenta.

Dodał, że faktycznie prezes PiS ”jest oczywiście osobą wpływową”. Ale czy najbardziej już nie wiedział. – Na całym świecie mamy różne rankingi najbardziej wpływowych osób. Często nie uwzględniają one formalno-prawnych aspektów funkcjonowania postaci – próbował wybrnąć rzecznik Dudy.

Kraśko dopytywał, czemu szeregowy poseł rozmawia w imieniu rządu z różnymi politykami. – Nie wiem, o czym rozmawiali – odparł Krzysztof Łapiński. Dodał, że warto podtrzymywać dobre relacje z europejskimi politykami, bo ”to się może przydać”.

Lis pyta Dudę: Czy nadal będzie pan hańbił urząd prezydenta?

 

TokFm