Jaki generał taki język


Do Rzeczy

Skrzypczakowi puściły nerwy. „Mam głęboko w d…, co Cenckiewicz myśli o żołnierzach PRL”

 

Waldemar Skrzypczak, były dowódca wojsk lądowych

Waldemar Skrzypczak, były dowódca wojsk lądowych / Źródło: PAP / Rafał Guz

Dodano dzisiaj 08:4115 32 67 3865

Były dowódca wojsk lądowych generał Waldemar Skrzypczak w ostrych słowach skrytykował politykę MON w stosunku do żołnierzy, którzy służbę w wojsku zaczynali przed 1989 rokiem.

W wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawnej” Skrzypczak był pytany m.in. o stanowisko dyrektora Wojskowego Biura Historycznego. Sławomir Cenckiewicz uważa, że żołnierze, którzy służyli w armii w czasach PRL, powinni zniknąć z Wojska Polskiego.

– Teraz już mam w d… i to głęboko, co on sobie myśli o żołnierzach, którzy zaczynali służyć Polsce przed 1989 r. W d… i koniec dyskusji. Amerykanie też to mają w głębokim poważaniu – stwierdził emerytowany generał.

Według Skrzypczaka armia USA „z rezerwą” podchodzi do tego, co dzieje się obecnie w polskim wojsku. – Widzą, że ci, którzy byli dowódcami brygad i dywizji w Iraku i Afganistanie, a z którymi współdziałali, zniknęli, nie ma ich, odeszli z wojska – powiedział.

Przypomniał też o zagranicznych misjach z udziałem polskich żołnierzy na Bliskim Wschodzie, przekonując, że Polacy nie ponieśli tam takich strat jak inne nacje właśnie dlatego, że dowodzili nimi „ci wstrętni, PRL-owscy żołnierze”.

– Mówmy, że żołnierze pojechali tam na wycieczkę z biurem podróży NATO. Niech historia Polski zacznie się od jesieni 2015 r. Na szczęście nikt nie jest wieczny, również politycy, władza. Dowódcą Wojsk Lądowych zostałem za prezydenta Lecha Kaczyńskiego – oświadczył Skrzypczak.

Więcej w „Dzienniku Gazecie Prawnej”.

/ Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

/ dcy