Wymyślili sobie świętą własność prywatną


 

 


  • Parlamentarny.pl

 

Ustawa o aptekach zdaniem Jarosława Gowina jest skandaliczna

  • Autor: PAP/MN
  • 17 maja 2017 08:21

Ustawa o aptekach zdaniem Jarosława Gowina jest skandalicznaJarosław Gowin uważa, że ustawa o aptekach uderza we własność prywatną. (fot. PTWP)

Jarosław Gowin jest rozczarowany, że prezydent nie zawetował ustawy o aptekach.

• Jestem rozczarowany, że prezydent nie zawetował ustawy o aptekach – powiedział w TVN24 wicepremier Jarosław Gowin.

• Uważa ustawę za szkodliwą i twierdzi, że może doprowadzić do wzrostu cen leków.

• Dodał, że uderza ona w wartość świętą, czyli własność prywatną.

Prezydent podpisał we wtorek (16 maja) nowelizację prawa farmaceutycznego, zwaną „apteką dla aptekarza”, która przewiduje m.in., że prawo otwierania nowych aptek będą mieli tylko farmaceuci oraz wprowadza ograniczenia demograficzne i geograficzne dla nowo tworzonych aptek. Ustawa budziła rozbieżne opinie; dzieliła zarówno samych farmaceutów, przedsiębiorców, jak i polityków.

„Jestem rozczarowany, że prezydent nie zawetował ustawy o aptekach. Uważam ją za szkodliwą. Może doprowadzić do wzrostu cen leków. Uważam ją pod pewnym względem za skandaliczną. Uderza w wartość dla mnie święta – własność prywatną – powiedział w programie „Jeden na jeden” wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Ustawa o aptekach stanowi, że prawo do uzyskania zezwolenia na prowadzenie apteki będzie miał farmaceuta, posiadający prawo wykonywania zawodu, prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, a także spółka jawna lub spółka partnerska, której przedmiotem działalności jest wyłącznie prowadzenie aptek, i w której wspólnikami (partnerami) są wyłącznie farmaceuci posiadający prawo wykonywania zawodu.