Rosyjska odpowiedź na ukraińskie sankcje


logo Polonia Christiana

DZISIAJ JEST

ŚRODA 17 MAJA

 

Ukraińskie sankcje wobec rosyjskich firmy i… nietypowa odpowiedź Moskwy. To atak – uważa Kijów

Data publikacji: 2017-05-17 08:50

Data aktualizacji: 2017-05-17 09:04:00

Ukraińskie sankcje wobec rosyjskich firmy i… nietypowa odpowiedź Moskwy. To atak – uważa Kijów

Zdjęcie ilustracyjne. By No machine-readable author provided. VaGla assumed (based on copyright claims). [Public domain], via Wikimedia Commons

Władze Ukrainy wprowadziły surowe sankcje wobec rosyjskich firmy, przedsiębiorstw z rosyjskim kapitałem oraz osób fizycznych z Federacji. W odpowiedzi – jak przekonują politycy z Kijowa – Moskwa dokonała cyberataku na stronę internetową prezydenta Ukrainy.

Petro Poroszenko podpisał dekret we wtorek. Jednak już pod koniec kwietnia ukraińska Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony zatwierdziła listę podmiotów i osób objętych sankcjami.

Teraz Ukraińcy nie będą mieć dostępu do niektórych rosyjskich stacji telewizyjnych oraz portali internetowych. „Zbanowano” tak popularne serwisy jak Yandex, Mail.ru, Odnoklassniki oraz VKontakte – czyli rosyjski odpowiednik Facebooka. Ocenzurowano ponadto stację Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej Zwiezda oraz Rossija Siegodnia. Jej częścią jest anglojęzyczny kanał RT.

Podpisany we wtorek i obowiązujący od chwili podpisania dekret prezydenta obejmuje blisko 470 firm z rosyjskim kapitałem, jakie działały na Ukrainie oraz przejęte przez Rosję państwowe przedsiębiorstwa z Krymu.

Jak przekonują przedstawiciele administracji prezydenta Ukrainy, we wtorek – w odpowiedzi na wprowadzenie sankcji – Rosja dokonała cyberataku na stronę Poroszenki. Sytuacja została jednak, jak przekonują Ukraińcy, opanowana i wszystko jest pod kontrolą kijowskich informatyków.

Źródło: wpolityce.pl

MWł

Read more: http://www.pch24.pl/ukrainskie-sankcje-wobec-rosyjskich-firmy-i-nietypowa-odpowiedz-moskwy–to-atak—uwaza-kijow,51618,i.html#ixzz4hKIYJfzu