1-Maja jakby powracał do łask


Antykapitalizm.PL

Main Menu

1 maja

3 maja 2017Admin

ANR

1 Maja, jedno z najważniejszych świąt ludzi pracy. Kiedyś zapomniane dziś powoli wraca do łask. W tym roku manifestanci mieli do wyboru kilka opcji. Opiszemy krótko to co tego dnia działo się w stolicy. Szpiegów mieliśmy wszędzie :)
Już 29 kwietnia Warszawą przeszedł marsz ONRowców, świętujących kolejną rocznicę założenia. Harcerzyki postraszyły równym krokiem i setkami flag niesionymi nad swymi karnymi szeregami. Protestowali wariaci od tolerancji i tropienia faszyzmu. Po wszystkim ONR podpisał swoją deklarację ideową, w której znalazły sie antykapitalistyczne smaczki. Będziemy obserwować.

30 kwietnia Nacjonaliści skupieni wokół pisma (internetowego) SZTURM oraz organizacji NIKLOT urządzili międzynarodową konferencje „Europa Przyszłości”. Wydarzenie to wywoływało sporo negatywnych emocji z racji tego, że jednymi z gośćmi byli Ukraińscy Nacjonaliści.
Na szybko relacjonując impreza nie zgromadziła jakiś przesadnych tłumów a treść wystapień nie była niczym odkrywczym. Kolejny odcinek z cyklu poklepywania się po plecach w imie „Europejskiej przyjaźni wolnych narodów”. Oczywiście intencje słuszne, ale kilku szpiegów stwierdziło, że szału nie było.
Po konferencji odbył się konkretny koncert z prawdziwymi gwiazdami nie tylko Polskiej sceny rocka tożsamościowego. Jednak frekwencja jak na rozmach tej imprezy była mocno kiepska.

1 maja na ulice wyszedł niezawodny RSS na czele z Ikonowiczem. Obyło się bez owijania w bawełnę. Obecni nasi (redakcyjni) wysłanicy, którzy może pokuszą się o jakąś większą relację z tego wydarzenia. Marsz zebrał naprawde sporo osób co bardzo cieszy.

Tego dnia w Warszawie zebrała się też partia ZMIANA zbierając podpisy w sprawie Piskorskiego. Frekwencja dość mała, ale jak na Z o i tak nie było źle. Z Zmianowcami manifestowali różnej maści socjaliści oraz pojedynczy nacjonaliści liczący na jakieś ciekawe dyskusje.

Jedyną opcja tego dnia dla opcji Nacjonalistycznej był marsz Młodzieży Wszechpolskiej.
Ta organizacja jest uznawana za najmniej radykalna w każdym względzie, więc mieliśmy obawy wobec ich narracji tego dnia. Już przed marszem oficjalnie odcinali się od złych skojarzeń z Socjalizmem oraz akcentowali, że to także marsz dla pracodawców..
Marsz, który miał „zdekomunizować” święto pracy zebrał około 50 osób. Szpiedzy donosili, że marsz miał w sobie około 10% siły co marsze Autonomicznych Nacjonalistów sprzed kilku lat. MW zrobiła dobry strategicznie ruch przejmując temat od Antków, którzy zaniechali organizowania w tym roku swojego pochodu. Wielka szkoda, bo to właśnie ich środowisko wskazało słuszną drogę w tej sprawie i BARDZO widać, że brakuje jednak pociągnięcia tego tematu przez słabnące środowisko AN. 1 majowy marsz „Automatów” był silną radykalną produkcją bez zmiękczania kwestii gospodarczej. Niestety nawet na stronie AUTONOM.PL od pewnego czasu widać braki w tym temacie. Szkoda, bo widać tu zmarnowany ogromny potencjał.

Kolejną imprezą w tym dniu był marsz OPZZ, na którym zebrała się też meinstremowa lewica.
Na marszu dało się wyczuć typowo sejmową opozycyjną woń. Oczywiście zebrało się dosć sporo ludzi a przemówienia dotykały spraw szarganych praw pracowniczych. Problem jest w tym, że część osób płaczących nad losem pracowników w Polsce przez wiele lat ze strony lewicy nie zrobiło nic, by ten los pracownika poprawić.

Jednak najgłośniej odbiła sie echem wieczorna akcja na imprezie Zmianowców. Sympatycy tej formacji wraz ze znajomymi urządzili sobie mała integracyjną imprezkę. O imprezce dowiedzieli się szybko Nacjonaliści skupieni wokół „SZTURMU”. A że Zmiana i kilka person na imprezie nie raz zdenerwowały szturmowców swoją retoryką historyczna oraz tematem Ukrainy musiało dojść do konfrontacji. Gdy uczestnicy grilla „Z” byli prosto mówiąc „porobieni” nastąpił Szturm dzielnych narodowych żołnierzy. Grupa była dość mocno uzbrojona, ale też z relacji świadków (przypadkowych AN będących na miejscu) mocno niezdecydowana. Trafili oni kilka osób z brzegu ( w tym ponoć dziewczynę), lecz nie dokonali aktu ostatecznego zniszczenia komuny. Zawahanie się poskutkowało zwarciem szyków rozrywkowych „bolszewików” oraz taktycznym odwrotem „Szturmowców”. Internet wybuchł od gratulacji zwycięstw obu stron oraz kilku niepotrzebnych wpisów.
Co tak naprawdę ukazała nam ta mała scenka? To, że jesteśmy głęboko w dupie. Kulawa retoryka historyczna (obu stron) oraz trolowanie pewnych person dało sens istnieniu nowego pokolenia kinder-narodowców. Dzieci te odnalazły „komunę” która jest łatwiejsza w zwalczaniu niz jakiś „system” i mają nowy sens życia. Tu przedstawia się tragiczna kondycja ruchu nacjonalistycznego, który jeszcze kilka lat temu zdecydowania nastawiał się na „nowoczesny antykapitalistyczny nacjonalizm” a dziś znów musiał babrać się w marginalnych przepychankach z „komunistami” ze Zmiany. Czy naprawdę Zmiana, jacyś Socjaliści są największym problemem dzisiejszych nacjonalistów? A może to jednak liberalny duch toczący szeregi narodowe? To, że ktoś koleguje się z Azovem i nie boi się słowa faszyzm lub radykalizm nie oznacza, że jest jakimś hardcorem. Dzisiejsze środowiska nacjonalistyczne mieniące się nowoczesnymi mentalnie odzwierciedla poziom ANów sprzed 5 lat.
Na nic masakrowanie lewaków, gdy prawica liberalna rżnie w dupę nowoczesny nacjonalizm.
Taka akcja przeciwko Korwinowcom, ludziom Mariana Kowalskiego, pseudo nacjonalistom z Ruchu Narodowego lub nawet sporej szowinistycznej części działaczy MW i ONR miałaby więcej sensu. Jednak wiadomo, ganianie się po krzakach za pijanymi dzieciakami czytającymi za dużo Lenina jest bardziej atrakcyjne. Żeby nikt tu mnie źle nie zrozumiał, nie chodzi mi tu o to, że Szturmowiec ma kochać Zmianowca i wybaczyć Cichockiemu jego podejście do NSZ. Niech ten radykalny nacjonalista zastanowi się kto jest dziś prawdziwym wrogiem jego idei.MW OPZZ zmiana

ShareShare