Kuźnia kadr Platformy Obywatelskiej


Strona główna

 

Instytut Marksizmu i Leninizmu – Kuźnia kadr Platformy Obywatelskiej

Kapitan Nemo – 16 Maja, 2017 – 16:34

Obrazek użytkownika Kapitan Nemo

Blog

Rzońca – wychowanek pracownika Instytutu Marksizmu i Leninizmu przy KC PZPR

Nasz portal jako pierwszy ma niewątpliwy zaszczyt przedstawić przyszłego ministra finansów Wolnej Polski. Mówiąc konkretnie, chodzi nam o Wolną Polskę pod ponowną okupacją Platformy Obywatelskiej.

Bo właśnie Platforma ujawniła swojego Głównego Ekonomistę, a zarazem Głównego Doktrynera wojny ideologicznej, który doprowadzi odciętą od koryta Platformę do ponownego zwycięstwa w wyborach. To prof. Andrzej Rzońca – wychowanek pracownika Instytutu Marksizmu i Leninizmu przy KC PZPR Leszka Balcerowicza… 

Dodajmy , że prof. Rzońca nie był jedynym pupilem Zbawcy polskiej ekonomii, który za Balcerowiczem nosił jego teczkę. Z tej teczki (otrzymanej jeszcze w czasach, gdy w zaciszu Komitetu Centralnego PZPR Leszek Balcerowicz opracowywał plan ekonomicznego ratunku nomenklatury partyjnej) emanowała moc wiecznie żywego Marksa i Lenina na tych, którzy mieli zaszczyt ją nosić. Nosił ją obecny prof. Rzońca oraz wybitny ekonom partii Nowoczesna – Petru Ryszard.

Klęski, które poniosła partia Rysia oraz najbardziej postępowa partia, czyli PO – zmusiły charyzmatycznego przywódcę Platformy Schetynę Grzegorza do zmiany strategii wojennej. Platforma już nie będzie okupować Sejmu III RP razem z partią Rysia, oczekując że PIS zgodzi się na rozmowy „okrągłego stołu –bis”. Już nie będzie piosenek posłanki Muchy o puczy w trakcie puczu, oraz zastępowania dziennikarzy przez posła Nitrasa. Poseł Halicki – niestety nie odczyta nam prognozy pogody z mównicy sejmowej, a poseł Biernacki (mający dostęp do akt tajnych) – już nie przeprowadzi rewizji notatek, pozostawionych w sejmie przez prezesa Kaczyńskiego!

Nie będzie też uczestnictwa posłów PO w marszu Parasolek, oraz w demonstracji Czarnych Macic. Owszem – zezwala się jeszcze na spontaniczne akcje zakłócania miesięcznic smoleńskich u boku Obywateli RP, oraz występy w sejmie z wpiętymi w klapy białymi różami – symbolem nadchodzącej Wolnej Polski pod okupacją PO…

Powiedzmy sobie jednak szczerze: Biełyje Rozy to jedynie symbol tego, co przewidział Złoty ! Tak, tak – chodzi mi o polską złotówkę, która w swej mądrości umocniła się, przewidując rychłą porażkę reżimu PIS-u ! Ten zdumiewający fakt inteligencji polskiego złotego odkrył nie kto inny, jak tylko Główny Ekonomista a zarazem Główny Doktryner PO – prof. Rzońca! To odkrycie ma wymiar epokowy, gdyż nigdy dotąd żaden z wybitnych ekonomistów – w tym niejednokrotnie laureatów Nagrody Nobla – nie dostrzegł, by jakakolwiek waluta posiadała choćby minimum inteligencji. Prof. Rzońca jako jedyny odkrył, że polski złoty posiada inteligencję, a nawet zdolność do przewidywania przyszłości!

Na swoje szczęście Główny Ekonomista Platformy natychmiast powiadomił społeczeństwo o swym odkryciu na tweeterze, pisząc: „Kilka miesięcy rosnących szans na utratę władzy przez PiS i złoty nabiera sił. Utrata władzy przez PiS najlepszą pomocą dla frankowiczów…”

Jest prawdopodobne, że gdyby Rzońca nie ujawnił tego odkrycia, ujawnił by je ekonom Rysiu Petru – stając się w ten sposób kandydatem sił postępu do Nagrody Nobla. Ale Rysiu miał w tym czasie jakiś ważny wyjazd służbowy z jedną z posłanek partii Nowoczesna i w ten sposób Nagroda Nobla przeszła mu koło nosa…

Nic jednak straconego, skoro przyszły minister finansów Wolnej Polski ( a więc, tej okupowanej przez PO) może być równocześnie laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii!  Jego praca pt. „Wpływ inteligencji polskiej złotówki na notowania sondażowe Platformy Obywatelskiej oraz na wzrost zaufania frankowiczów” – jest szeroko omawiana na łamach portali internetowych.

Jedynym mankamentem epokowego odkrycia prof. Andrzeja Rzońcy jest równoczesne odkrycie prawdy o euro. Pomimo wygranej Emmanuela Macrona i zbliżającej się porażki PIS – waluta euro okazała się tak głupia, że szkoda gadać ! Podczas gdy złotówka się umocniła, euro się osłabiło!

I tu pojawia się dylemat: Albo euro jest aż tak głupie, że nie wie kiedy się umocnić, albo też osłabiło się, przewidując klęskę całej strefy euro?

O to trzeba by zapytać kandydata do Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii, Rzońcę Andrzeja. Ekonomia bowiem – jako część Ideologii Postępu jest w stanie wyjaśnić każde zjawisko – o ile wyjaśnieniem zajmą się takie tuzy jak właśnie Balcerowicz, Petru i Rzońca. W ramach ich wiedzy – wyniesionej z Instytutu Marksizmu i Leninizmu przy KC PZPR już wiemy, że miała być klęska gospodarcza na miarę Grecji. Klęska jednak rozmyśliła się i na razie do Polski nie przyjdzie. Wynika to z faktu, że Złotówka umocniła się, przewidując rychłe zwycięstwo sił postępu….

Tak, czy inaczej – czekają nas bardzo dobre czasy w oczekiwaniu na Wolną Polskę. Ale prawdziwie Wolną….

 

Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/kapitan-nemo/instytut-marksizmu-i-leninizmu-kuznia-kadr-platformy-obywatelskiej
©: autor tekstu w serwisie Niepoprawni.pl | Dziękujemy! :). <- Bądź uczciwy, nie kasuj informacji o źródle – blogerzy piszą za darmo, szanuj ich pracę.