“Obywatelom RP” przeszkadzają smoleńskie miesięcznice


NowaTV

 

24h online

 

POLACY MAJĄ DOŚĆ MIESIĘCZNIC SMOLEŃSKICH? [SONDAŻ]

Większość badanych nie ma wątpliwości…

NOWA TV24 GODZINY / POLACY MAJĄ DOŚĆ MIESIĘCZNIC SMOLEŃSKICH? [SONDAŻ]

Od siedmiu lat każdego 10. dnia miesiąca na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie gromadzą się tłumy ludzi, którzy wspominają ofiary katastrofy smoleńskiej. Instytut Badań Pollster na zlecenie Nowa TV i portalu SE.pl zapytał czy Prawo i Sprawiedliwość powinno zaprzestać organizowania miesięcznic. Wyniki badania mogą zaskakiwać… szczególnie polityków partii rządzącej.

Pollster zapytał Polaków o zdanie, ponieważ wyraźnie widać , że miesięcznice są coraz mniej żałobne, a coraz bardziej polityczne.

Miesięcznice gromadzą także opozycyjne środowiska, a to coraz częściej prowadzi do raczej gorszących scen. Miejsca na pamięć o ofiarach jest na Krakowskim Przedmieściu coraz mniej, za to coraz więcej na polityczne deklaracje.

Czytaj także: Rosyjscy kontrolerzy umyślnie spowodowali katastrofę smoleńską?

Czy więc partia rządząca powinna zrezygnować z miesięcznic smoleńskich? 74 proc. badanych odpowiedziało twierdząco. 14 proc. jest przeciwnego zdania. 12 proc. respondentów nie ma zdania.

Badanie przeprowadzone przez Instytut Badań Pollster w dniach 07-08.03.2017 roku na próbie 1040 dorosłych Polaków. Struktura demograficzna próby była reprezentatywna dla struktury dorosłych Polaków. Maksymalny błąd oszacowania wyniósł około 3 proc.

(„24 godziny”)