Jeszcze trochę a okaże się, że Bierut był ojcem założycielem warszawskiej mafii reprywatyzacyjnej


KRAJ 

KRAJ

Afera reprywatyzacyjna. Resortowe dzieci i akcja CBA

Warszawa, rok 1989. Rozmowy pomiędzy delegacjami rządu i Solidarności w sprawie konfliktu bydgoskiego. Na zdjęciu Lech Wałęsa (P) i Jerzy Bafia (L)

Warszawa, rok 1989. Rozmowy pomiędzy delegacjami rządu i Solidarności w sprawie konfliktu bydgoskiego. Na zdjęciu Lech Wałęsa (P) i Jerzy Bafia (L) / Źródło: PAP / CAF / Zbigniew Matuszewski

 

Osoby zatrzymane przez CBA w aferze reprywatyzacyjnej mają powiązania z peerelowską nomenklaturą – informuje „Gazeta Polska Codziennie”.

Dziennik przypomina, że w ubiegłym tygodniu funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali osiem osób, a wrocławska prokuratura złożyła do sądu wnioski o aresztowanie sześciu z nich.

Troje zatrzymanych to adwokaci, w tym Grażyna K.B. i Tomasz Ż., występujący jako kuratorzy spadkobierców nieruchomości.

Według „GPC” mężem Grażyny K.B. jest Paweł Bafia, syn ministra sprawiedliwości PRL u Jerzego Bafii. Komunistyczny prominent partyjny był w latach 70. pierwszym prezesem Sądu Najwyższego PRL u.

Gazeta pisze, że Bafia od 1952 r. orzekał także w tajnej komórce w Sądzie Najwyższym, która zatwierdzała wyroki śmierci wydane na przeciwników władzy komunistycznej.

Więcej w „Gazecie Polskiej Codziennie”.

/ Źródło: Gazeta Polska Codziennie

/ dcy