Putinowi nie odpowiada logika wolnego świata


WP Wiadomości

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

CHINY

+6

OPRAC. MICHAŁ KUREK

5h temu

Putin: nie rozwiążemy problemów taką logiką

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział w przemówieniu podczas rozpoczęcia szczytu „Pasa i Szlaku” w niedzielę w Pekinie, że „dotychczasowe problemy nie mogą być rozwiązywane dotychczasową logiką”. Putin zaprosił światowych przywódców do Rosji na fora ekonomiczne.

 

Putin: nie rozwiążemy problemów taką logiką

(PAP/EPA, Fot: Mark Schiefelbein)

  • Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział w przemówieniu podczas rozpoczęcia szczytu „Pasa i Szlaku” w niedzielę w Pekinie, że „dotychczasowe problemy nie mogą być rozwiązywane dotychczasową logiką”. Putin zaprosił światowych przywódców do Rosji na fora ekonomiczne.
  • Jestem pewien, że powinniśmy pokazać międzynarodowej społeczności nieskrępowane podejście do budowania praw i niezbywalnych zasad wyznawanych przez ONZ oraz do wprowadzania takiej agendy w życie – mówił Putin w przemówieniu wygłoszonym po prezydencie Chin Xi Jinpingu.

  • Jesteśmy w stanie stworzyć jedną przestrzeń ekonomicznej współpracy rozciągającą się od Atlantyku po Pacyfik – zapewniał prezydent Rosji dodając, że wyjątkowe w skali świata położenie geograficzne Rosji może w tym pomóc.

  • Zdaniem prezydenta Rosji „powinniśmy skorzystać z doświadczeń WTO (Światowej Organizacji Handlu)”. Przypomniał o mechanizmach ułatwiających handel przyjętych przez WTO w lutym br. Putin zachęcał również do usunięcia infrastrukturalnych przeszkód i budowania nowoczesnych korytarzy transportowych.

    Prezydent Rosji podkreślił wagę zaangażowania do inicjatywy prywatnych inwestorów i stworzenia im dogodnych oraz łatwo rozumianych warunków do współpracy.

    Putin zaprosił zagranicznych przywódców do uczestnictwa w ekonomicznych szczytach przewidzianych na 2017 r. w Sankt Petersburgu (Międzynarodowe Forum Ekonomiczne w czerwcu) oraz Władywostoku (Wschodnie Forum Ekonomiczne we wrześniu). Prezydent podziękował Chinom za inicjatywę „Pasa i Szlaku” podsumowując swoje wystąpienie stwierdzeniem: „Jesteśmy winni rodzinom na całym świecie, by czuły się bezpiecznie”.

    WP Wiadomości