MSZ-owi nie podoba się Korea Ludowo-Demokratyczna


Advertisement

 

MSZ WZYWA KOREĘ PŁN. DO „ZAPRZESTANIA PROWOKACYJNYCH DZIAŁAŃ”

POLSKA

Dzisiaj, 14 maja (12:53)

„Potępiamy próbę rakietową przeprowadzoną w niedzielę przez Koreańską Republikę Ludowo-Demokratyczną” – poinformowano w niedzielę w komunikacie prasowym polskie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Szef MSZ Witold Waszczykowski /Fot. Rafal Oleksiewicz /Reporter

Szef MSZ Witold Waszczykowski /Fot. Rafal Oleksiewicz /Reporter

Jak głosi komunikat MSZ, „działania władz w Pjongjangu stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa i pokoju w regionie oraz międzynarodowego systemu nieproliferacji i kontroli zbrojeń”.

 

Resort spraw zagranicznych w swoim komunikacie wzywa władze KRLD do zaprzestania prowokacyjnych działań, stanowiących pogwałcenie przez Pjongjang jego zobowiązań międzynarodowych oraz postanowień licznych rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ, w tym rezolucji 2321 z 30 listopada 2016 roku.

MSZ zachęca także władze północnokoreańskie do powrotu do dialogu i prowadzenia pokojowej, opartej na wzajemnym zaufaniu polityki zagranicznej.
„Jesteśmy gotowi do wspierania starań na rzecz budowy trwałego bezpieczeństwa i stabilności w regionie” – podsumowano w komunikacie.

Obserwuj

MSZ RP

@MSZ_RP

Wzywamy władze KRLD do zaprzestania prowokacyjnych działań, stanowiących pogwałcenie jej zobowiązań międzynarodowych i rezolucji #RBONZ 2/2

12:40 – 14 May 2017

  • 22 podane dalej

  • 55 polubień

  • PAP