“Bolek” miał podwójne noszenie


 

wMeritum.pl

 

Korwin-Mikke: Za pana Lecha Wałęsę wszystko załatwiały służby specjalne

Korwin-Mikke: Za pana Lecha Wałęsę wszystko załatwiały służby specjalne

Opublikowano: 02 Mar 2016Tags: Janusz Korwin-Mikke, JKM, korwin, korwin mikke, lech wałęsa, Partia KORWiN, sb, służba bezpieczeństwa, WSI

 

Podczas środowej konferencji prasowej w Sejmie, europoseł Janusz Korwin-Mikke wymienił trzy różnice pomiędzy Nikodemem Dyzmą a Lechem Wałęsą.

Po pierwsze, Nikodem Dyzma, czując swoje pewne ograniczenia, nie zgodził się przyjąć funkcji premiera, a pan Lech Wałęsa zgodził się przyjąć funkcję prezydenta. Po drugie, Nikodem Dyzma sam wykazywał trochę sprytu i wkręcał się, natomiast za pana Lecha Wałęsę wszystko załatwiały służby specjalne – powiedział prezes partii KORWiN. – A po trzecie, Nikodem Dyzma umiał grać na bałałajce, pan Lech Wałęsa grać nie umie – dodał.

Jedna z dziennikarek obecnych na konferencji zapytała polityka, czy jego zdaniem prezydent Lech Wałęsa mógł być sterowany.

Pytanie, czy pan Wałęsa po tym, jak przestał być agentem SB, był agentem WSI, bo wszystko na to wskazuje. Te teczki też pewnie zostaną kiedyś otwarte. Albo nigdy, tego nie wiemy. Do pewnego czasu był sterowany przez pana Mieczysława Wachowskiego, być może potem się usamodzielnił – uważa Janusz Korwin-Mikke.

– To są bardzo delikatne sprawy, bo agent nigdy tak naprawdę nie przestaje być agentem. Ale z drugiej strony trudno szantażować prezydenta, który może się odgryźć na różne sposoby – zauważył polityk.

Żeby była jasność: mnie nie chodzi o pana Lecha Wałęsę, którego osobiście nawet lubię. Chodzi o coś zupełnie innego. O to, że demaskacja mitu Wałęsy służy do demaskacji mitu III Rzeczpospolitej, która została utworzona przez generała Kiszczaka przy wybitnej pomocy pana Lecha Wałęsy – podkreślił europoseł.

Źródło: inf. prasowa
Fot. Rafał Staniszewski/wMeritum.pl