Władza na rowerach


epoznan.pl_pierwszy_portal_poznania

Policjanci drogówki na rowerach patrolują poznańskie ulice

KaT | 8 godzin temu

Policjanci drogówki na rowerach patrolują poznańskie ulice

fot. KMP w Poznaniu

Dwa dwuosobowe patrole policjantów drogówki od kwietnia poruszają się po Poznaniu rowerami. Funkcjonariusze wzbudzają spore zainteresowanie mieszkańców – to pierwsze patrole drogówki na rowerach w Polsce.

– Dzięki rowerom łatwiej nam dostać się do trudno dostępnych miejsc i wjechać w wąskie uliczki. Możemy też sprawniej omijać przeszkody, co oszczędza nam mnóstwo czasu – przyznaje starszy posterunkowy Jarosław Głąb, który jest jednym z czterech poznańskich policjantów patrolujących ulice na rowerach.

Zadaniem rowerowych patroli jest przede wszystkim reagowanie na przypadki naruszania prawa z naciskiem na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Policjanci przyglądają się nie tylko rowerzystom, ale też pieszym i kierowcom. Każdy patrol to około 6-7 godzin jazdy na rowerze, co daje dystans około 40 kilometrów dziennie.
Mieszkańcy z zainteresowaniem przyglądają się policjantom na rowerach, dopytują też o to, na jakim sprzęcie jeżdżą. Są to modele górskie Kross Level B6. Zostały wyposażone w aluminiową ramę, dzięki czemu ważą około 13 kilogramów. Mają duże, 29-calowe koła i pojemne sakwy, do których można włożyć niezbędne przedmioty.

gallery photo gallery photo gallery photo gallery photo gallery photo