Władza na rowerach


epoznan.pl_pierwszy_portal_poznania

Policjanci drogówki na rowerach patrolują poznańskie ulice

KaT | 8 godzin temu

Policjanci drogówki na rowerach patrolują poznańskie ulice

fot. KMP w Poznaniu

Dwa dwuosobowe patrole policjantów drogówki od kwietnia poruszają się po Poznaniu rowerami. Funkcjonariusze wzbudzają spore zainteresowanie mieszkańców – to pierwsze patrole drogówki na rowerach w Polsce.

– Dzięki rowerom łatwiej nam dostać się do trudno dostępnych miejsc i wjechać w wąskie uliczki. Możemy też sprawniej omijać przeszkody, co oszczędza nam mnóstwo czasu – przyznaje starszy posterunkowy Jarosław Głąb, który jest jednym z czterech poznańskich policjantów patrolujących ulice na rowerach.

Zadaniem rowerowych patroli jest przede wszystkim reagowanie na przypadki naruszania prawa z naciskiem na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Policjanci przyglądają się nie tylko rowerzystom, ale też pieszym i kierowcom. Każdy patrol to około 6-7 godzin jazdy na rowerze, co daje dystans około 40 kilometrów dziennie.
Mieszkańcy z zainteresowaniem przyglądają się policjantom na rowerach, dopytują też o to, na jakim sprzęcie jeżdżą. Są to modele górskie Kross Level B6. Zostały wyposażone w aluminiową ramę, dzięki czemu ważą około 13 kilogramów. Mają duże, 29-calowe koła i pojemne sakwy, do których można włożyć niezbędne przedmioty.

gallery photo gallery photo gallery photo gallery photo gallery photo

Skomentuj

Please log in using one of these methods to post your comment:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s