Ukraina martwi się o Polskę


 

23:50 12 MAJ 2017

 

Rosyjscy żołnierze

Ukraina podejrzewa Rosję o przygotowywanie ataku na Polskę

© Sputnik. Evgeny Biyatov

ŚWIAT

14:39 12.05.2017Krótki link

271880380

Zdaniem Turczynowa, w czasie zaplanowanych na wrzesień manewrów, rosyjscy wojskowi wyćwiczą wybijanie korytarza przez kraje sąsiednie do obwodu kaliningradzkiego.

Церемония Час славы Кубани в КраснодареKozacy. Kubań

© SPUTNIK. NIKOLAY HIZNYAK

„Nie zadzierajcie z Kozakami”

Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksandr Turczynow uważa, że w toku rosyjsko-białoruskich manewrów „Zachód-2017″ rosyjscy wojskowi wyćwiczą atak na Litwę i Polskę.

„W ramach manewrów ma być również wyćwiczone wybijanie korytarza do obwodu kaliningradzkiego, co w zasadzie jest niemożliwe bez dokonania agresji przeciwko Litwie i Polsce” — pisze portal „Liga.net”.

Szef Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy Wiktor Mużenko oświadczył ze swej strony, że ukraińska armia pieczołowicie przygotowuje swoje działania w związku z manewrami Białorusi i Rosji.

Ćwiczenia „Zachód-2017″, które odbywają się raz na dwa lata, odbędą się we wrześniu na Białorusi. Motywem przewodnim nadchodzących manewrów ma być przygotowanie i użycie wojsk celem zapewnienia bezpieczeństwa wojskowego państwa sojuszniczego. Manewry będą też poświęcone doskonaleniu operatywnej zgodności sztabów rozmaitych szczebli, w tym także zgodności systemów zarządzania wojskami i bronią. Działania wojskowe będą nosić charakter czysto obronny. Na manewry zaproszono też obserwatorów z NATO. Przedstawiciele Sojuszu Północnoatlantyckiego wyrazili wcześniej chęć udania się na te ćwiczenia.