Strony uprzejmie donoszą


Superexpress TV

 

MON składa doniesienie do prokuratury na posłów PO

12.05.2017, godz. 18:05

Ministerstwo Obrony Narodowej

Ministerstwo Obrony Narodowejfoto: EAST NEWS

Ministerstwo Obrony Narodowej złożyło zawiadomienie do prokuratury na posłów Platformy Obywatelskiej za to, że złożyli zawiadomienie o przestępstwie przekroczenia przez MON uprawnień. Komunikat Ministerstwa Obrony Narodowej w tej sprawie pojawił się na oficjalnej stronie MON.

 

Na stronie MON pojawił się komunikat w sprawie złożenia przez ministerstwo zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez posłów PO. Oto treść komunikatu, które napisała rzecznik prasowa Ministerstwa Obrony Narodowej, mjr Anna Pęzioł-Wójtowicz: – Minister Obrony Narodowej złożył zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez posłów PO polegającego na złożeniu fałszywego zawiadomienia o przestępstwie przekroczenia przez MON uprawnień, które miało rzekomo polegać na ujawnieniu informacji niejawnych osobom nieuprawnionym. Posłowie PO składając zawiadomienie wiedzieli, że przestępstwa takiego nie popełniono. Zgodnie z art. 238 Kodeksu karnego fałszywe zawiadamianie o popełnieniu przestępstwa jest penalizowane, dlatego Minister Obrony Narodowej został zmuszony powiadomić prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez posłów PO.

Informację tę skomentował na Twitterze Cezary Tomczyk z Platformy: – Antoni Macierewicz właśnie doniósł na nas do prokuratury. Nie zastraszy nas pan natomiast jeszcze mocniej mnie pan zmotywował. Zegar tyka.