Strony uprzejmie donoszą


Superexpress TV

 

MON składa doniesienie do prokuratury na posłów PO

12.05.2017, godz. 18:05

Ministerstwo Obrony Narodowej

Ministerstwo Obrony Narodowejfoto: EAST NEWS

Ministerstwo Obrony Narodowej złożyło zawiadomienie do prokuratury na posłów Platformy Obywatelskiej za to, że złożyli zawiadomienie o przestępstwie przekroczenia przez MON uprawnień. Komunikat Ministerstwa Obrony Narodowej w tej sprawie pojawił się na oficjalnej stronie MON.

 

Na stronie MON pojawił się komunikat w sprawie złożenia przez ministerstwo zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez posłów PO. Oto treść komunikatu, które napisała rzecznik prasowa Ministerstwa Obrony Narodowej, mjr Anna Pęzioł-Wójtowicz: – Minister Obrony Narodowej złożył zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez posłów PO polegającego na złożeniu fałszywego zawiadomienia o przestępstwie przekroczenia przez MON uprawnień, które miało rzekomo polegać na ujawnieniu informacji niejawnych osobom nieuprawnionym. Posłowie PO składając zawiadomienie wiedzieli, że przestępstwa takiego nie popełniono. Zgodnie z art. 238 Kodeksu karnego fałszywe zawiadamianie o popełnieniu przestępstwa jest penalizowane, dlatego Minister Obrony Narodowej został zmuszony powiadomić prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez posłów PO.

Informację tę skomentował na Twitterze Cezary Tomczyk z Platformy: – Antoni Macierewicz właśnie doniósł na nas do prokuratury. Nie zastraszy nas pan natomiast jeszcze mocniej mnie pan zmotywował. Zegar tyka.

Skomentuj

Please log in using one of these methods to post your comment:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s